kapat
Ruşeym Torku

İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyorlar

  • Giriş Tarihi: 19.07.2013 17:47
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyorlar

Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi, hayırsever vatandaşların iş birliğiyle iftar çadırlarını muhtaç ailelerin sofralarına taşıyor.

Kimse Yok Mu Konya Şube Müdürü Hasan Aşçı, ramazan ayının paylaşma duygularının geliştiği rahmet ayı olduğunu söyledi. İftar çadırında yemek vermek yerine ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine sıcak yemek servisi yaptıklarını bildiren Aşçı, “Onların da iftar sofralarında, yüzlerinin gülmesi, sıcak yemekle iftarlarını açabilmeleri için çalışma başlattık. Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi olarak, gönüllü arkadaşlarımız Konya’nın merkez mahallelerinde tespit ettiğimiz ailelere sıcak yemek ulaştırıyor” diye konuştu.

Yemek dağıttıkları aileler arasında Suriyeli mültecilerin de olduğunu belirten Aşçı, ramazan ayının ihtiyaç sahibi insanlarla iletişim kurulmasında köprü olduğunu belirtti. “Onların mutluluğunu görmek, ramazan gününde iftar yapmalarına sebep olmak bize en büyük mutluluktur” diyen Aşçı, “Her kesimden muhtaç insanlarımız var. Onlarla aynı duyguları paylaşmak adına ramazan ayı bir fırsattır. Gönüllülerimizin desteğiyle bizler de belirlediğimiz ihtiyaç sahibi ailelere her gün sıcak yemek götürüyoruz. Yemek dağıttığımız ailelerden birkaçını Suriyeli mülteciler oluşturuyor. Hem savaşın verdiği zorluk hem de yoksulluğun pençesinde ramazanı geçiriyorlar. Suriyeli bir ailenin evine gelmiş bulunmaktayız. Bu evde 10 kişi kalıyor. Hayırsever vatandaşlarımızın desteğiyle Konya’da 80 muhtaç aileye arkadaşlarımız yemek götürüyor. Bunu ramazan sonuna kadar devam ettireceğiz. Konya ve Akşehir’de sıcak yemek çalışmalarımız devam ediyor. Ramazanda sıcak yemek çalışmasıyla sınırlı kalmayacağız. Allah nasip ederse Aksaray ve Karaman’da 10 bin aileye gıda paketi ulaştıracağız. Hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İhtiyaç Sahiplerine Ulaşıyorlar
HABER YORUMLARI