Torku Jelifest

İHH, Halep’ten çıkacak aileler için 20 bin gıda kolisi hazırlıyor

  • Giriş Tarihi: 14.12.2016 7:05
  • Güncelleme Tarihi: 7:05
İHH, Halep’ten çıkacak aileler için 20 bin gıda kolisi hazırlıyor

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Halep'ten çıkacak aileler için 20 bin gıda kolisi hazırlıyor.

Suriye’nin Halep kentinde muhalif güçler ve rejim arasında ateşkes sağlanmasının ardından, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Bab-el Hava Sınır Kapısı’nda bulunan ofislerinde, bölgeden çıkacak aileler için 20 bin gıda kolisi hazırlıyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halep’te ateşkesin sağlanmasıyla bölgeden güvenli noktalara gelecek aileler için gıda hazırladıklarını söyledi.

Halep’ten ayrılacak ailelerin Suriye’de güvenli noktalara geleceklerini aktaran Karacaoğlu, “Aileler için ekmek, kahvaltılık, konserve, bisküvi ve çeşitli malzemelerin oluğu 20 bin gıda kolisi hazırlıyoruz. Ayrıca barınma ihtiyaçlarını da karşılamak adına çalışıyoruz. Güvenli noktalara gelecek aileler için soba, odun ve kömür hazırlanıyor.” dedi.

Suriye’deki ofislerinde malzemelerin hazırlandığını aktaran Karacaoğlu, Halepli ailelerin yanında olacaklarını sözlerine ekledi.> Yeni Meram >Güncel > İHH, Halep’ten çıkacak aileler için 20 bin gıda kolisi hazırlıyor
HABER YORUMLARI