Ruşeym Torku

İftiralar Yargıya Tosladı

  • Giriş Tarihi: 9.05.2013 17:14
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
İftiralar Yargıya Tosladı

Bölge ziyaretlerini sürdüren Pankobirlik Genel Başkanı Konuk, hızla büyüyen Konya Şeker’i durdurmak için atılan bütün iftiraların ve yalanların yargıya tosladığını söyledi

GENEL kurul öncesi bölge ziyaretlerini sürdüren Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Seydişehir, Beyşehir ve Çumra ilçelerinde kasaba ve köyleri ziyaret ederek üreticilerle buluştu. Seydişehir, Beyşehir ve Çumra ilçelerinin tüm köy ve kasabalarını bir bir gezerek üreticilerle bir araya gelen Konuk gittiği her yerde büyük sevgi seliyle karşılandı. Coşkulu kalabalıklara hitap eden Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, fukaralığı sonlandırmanın tek yolunun olduğunu ve bunun da üretimle mümkün olacağını belirterek, “Biz fabrika yapmasaydık üreticilerimiz ürettiklerini kime satacaktı? Üreticinin fabrikası olacak ki, ürünleri de para edecek, çiftçinin cebi para görecek. Yoksa, fukaralığı önleyemeyiz. Bizim yaptığımız her bir yatırım üretime ve üreticiye dönük yatırımdır” dedi.

“OLMADIK İFTİRALAR ATTILAR

YARGIDA HESAP VERİYORLAR”

Konya Şeker’in bir dünya devi olma yolunda hızlı adımlarla yürüdüğünü, bu kutlu yürüyüşü kimsenin engellemeye gücünün yetmeyeceğini belirten Konuk, “Bugün dünyada iyi bir yerdeyiz. Herkes Konya Şeker’i model olarak alıyor. Üniversitelerde tez konusu olduk. Bu kadar kısa zamanda büyümek herkesi tedirgin etti. Bir dönem bunu engellemek için her türlü ayak oyunları oynandı, olmadık iftiralar atıldı ve gelişen, büyüyen, üreticisiyle el ele olan Konya Şeker ve Recep Konuk itibarsızlaştırılmak istendi. Sonuç ne oldu, bütün yalanlar iftiralar yargıya tosladı, müfteriler yargıya hesap veriyor. Bu kurumun bütün iş ve işlemlerinin temiz olduğunu teftiş raporları bir kez daha tescilledi. Bu ucuz oyunlara dün gelmedik, siz de gelmediniz şimdi zaman daha sıkı durma zamanı. Kaybettiğimiz zamanı geri kazanma zamanı. Tesislerinize sahip çıkın, genel kurulunuza sahip çıkın ve siz iri ve diri durun ki bu kutlu yürüyüş, bu refah yolculuğu hız kazansın, daha da hızlansın” diye konuştu.

“YATIRIMLARIMIZIN HEPSİ

ÜRÜNLERE DEĞER KATACAK”

Konya Şeker’in yaptığı yatırımların hepsinin de üreticilerin ürünlerine değer katacak yatırımlar olduğunu, yatırımları yaparken üretimin devamlılığını esas aldıklarını ve bu yüzden de tarımsal sanayi yatırımlarına ağırlık verdiklerini kaydeden Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, “Bugün dünyada trendi hızla yükselen iki sektör var. Bunlardan birisi gıda, diğeri ise enerji sektörü. Biz, gıda sektöründe varız ve enerji sektörüne de girdik. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, ülkemizde ne yaparsak bizim üreticilerimizin refah seviyesi nasıl yükselir. Üreticilerimizi nasıl ayakta tutabiliriz, onların büyük şehirlerin varoşlarına göçünü nasıl engelleyebilirizin hesabını yapıyoruz. Yaptığımız yatırımlar da bunlara yöneliktir. Biz ahıra, ağıla ve tarlaya iş üretirsek ki tüm çabamız bu yönde, işte o zaman üreticilerimizi fukaralığın pençesinden kurtarabiliriz” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > İftiralar Yargıya Tosladı
HABER YORUMLARI