Torku Jelifest

İdam teklifi meclise geliyor!

  • Giriş Tarihi: 25.09.2018 16:10
  • Güncelleme Tarihi: 16:16
İdam teklifi meclise geliyor!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, "İdam cezası talebimizle ilgili hazırlıklarımız son aşamasına geldi. Meclis açıldığında idam teklifimizi önce kamuoyuyla paylaşacağız, sonra da HDP dışındaki grupları ziyaret ederek teklifimize desteklerini isteyeceğiz." dedi.

Mutlu Akü

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, “İdam cezası talebimizle ilgili hazırlıklarımız son aşamasına geldi. Meclis açıldığında idam teklifimizi önce kamuoyuyla paylaşacağız, sonra da HDP dışındaki grupları ziyaret ederek teklifimize desteklerini isteyeceğiz.” dedi.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner ve kulüp yöneticilerini partisinin genel merkezinde kabul eden BBP Genel Başkanı Destici gazetecilerin sorularını yanıtladı.

1 EKİM’DE MECLİS’E GELİYOR
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Destici, bir soru üzerine idam cezası taleplerini 1 Ekim’de TBMM’ye sunmayı hedeflediklerini belirterek, “HDP dışındaki grupları ziyaret ederek teklifimize desteklerini isteyeceğiz. Teklifimiz cinsel sapıklık ve terör faaliyetlerinde yer alma suçlarına karşı idamı geri getirmeyi kapsayacak.” diye konuştu. Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Meclise sunduğu af tasarısına ilişkin görüşlerini de açıklayan Destici, “MHP’den gelen her teklif bizim için kıymetlidir ve değerlidir. Şu anda arkadaşlarımız bu teklif metnini inceliyorlar, yarın yapacağımız basın toplantısında bu konuyu geniş kapsamlı değerlendireceğiz.” ifadesini kullandı.> Yeni Meram >Güncel > İdam teklifi meclise geliyor!
HABER YORUMLARI