YAZARLAR

Helal sana Mustafa ağabey..-Yalçın İreş-Yeni Meram Gazetesi

Bugün iyilikle ilgili hakikaten takdir edilmesi gereken bir konu yazalım..
Bazen kısa da olsa meşhur Cemo Etliekmek sahibi Mustafa Karamercan’ın oraya takılır kendisiyle kısa sohbetler yaparız..
Akşam yemek saatlerinde malum kalabalık olacağından, işi bitimine yakın Nalçacı Caddesindeki dükkana uğrarım, oturur çay içer sohbet ederiz..
Bir kaç gün önce yine uğradım. Yemeklerini yiyenler gitmiş, personel temizlik yapıyor..
Çay dedim, çay da bitmiş. Bu arada Mustafa ağabey günün hesabını yapıyor kasayı topluyor..
İş bitti herkes dağıldı Mustafa ağabey yanıma geldi ve dışarıdan çay söyledi, saat 22.00 çay geldi oturuyoruz..
Tam bu sırada yaşlı bir teyze geldi. Kent dışından misafirlerinin geldiğini, evde yemek bulunmadığını ve misafirler için yiyecek bir şeyler olup olmadığını sordu..
Mustafa ağabey de, “Maalesef, dükkanı kapatıyoruz teyzecim ama siz zor durumda kalmayın, biraz  bekleyin” dedi ve gitti içeriden kendi çocuklarına hazırlatıp paketlettiği, içerisinde ayranları bile bulunan 4 adet etliekmeği getirip teyzeye verdi..
Dükkanın üzerinde oturan teyze sevinerek gitti ve duygulandığım bu olaydan sonra, “Ağabey eşin ve çocukların için hazırlattığın yemeği ona verdin, çocuklar ne yiyecek” diye sorduğumda, “Olsun, teyze belli ki zor durumda kalmış. Onun işi görülsün, bugün akşam çocuklarda yumurta kırıp yesinler” dedi..
Allah (cc) nin çok önem verdiği ve Hz. Peygamberin de sık sık bahsettiği yardımlaşma ve iyilik yapma konusunda gereğini yapan Mustafa ağabeyi bu hareketinden dolayı hakikaten takdir etmek gerekiyor..
Umarız örnek olur..

> Yeni Meram >Yazarlar > Helal sana Mustafa ağabey..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.