Torku Jelifest

‘Hedefte Türkiye var’

  • Giriş Tarihi: 27.10.2015 18:56
  • Güncelleme Tarihi: 18:56
‘Hedefte Türkiye var’

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Ne kadar insanlık dışı terör odağı varsa hepsinin hedefi hükümetimiz, hepsinin hedefi Türkiye" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya Kepez Arena yanındaki meydanda düzenlenen mitingde halka seslendi.

Miting alanının dört bir köşesinde dev Türk bayrakların açılması üzerine Davutoğlu, şunları söyledi:

“Maşallah bu ne güzel karşılama, bu ne güzel al bayrak sevdası. Görsünler, ‘sırtımızı dağa dayadık, terör örgütüne dayadık’ diyenler bu al bayrağı görsünler de bizim sırtımızı nereye dayadığımızı bir kez daha fark etsinler. Terörle mücadele ederken kenarda duran, seyredenler, sonra milliyetçilik nutku çekenler, şu al bayrağı dalgalandıran Antalya’nın ak kadrolarını görsünler de milli ne demek, yerlilik ne demek, milliyetçilik ne demek anlasınlar. Hepsi görsün, paralel yapı görsün, CHP, HDP, MHP görsün. Ak kadroların ak yüreklerindeki al bayrak sevdasını görsünler.”

Başbakan Davutoğlu, “Bizim hesap vereceğimiz iki makam var, Allah ve millet. Başka kimseye hesap vermez, başka kimseden korkmaz, başka kimsenin önünde eğilmez ve onlardan yardım istemeyiz” dedi.

“Başta PKK, DEAŞ, DHKP-C ve ne kadar insanlık dışı terör odağı varsa hepsinin hedefi hükümetimiz, hepsinin hedefi Türkiye” diyen Davutoğlu, “Türkiye için siyaset yaptığını söyleyen bu partiler, bugün bu hain örgütlerle aynı dili kullanıyorlar. Hedef görünüşte AK Parti hükümeti ama gerçekte hedef Türkiye” ifadelerini kullandı.

“AK Parti’ye karşı çok rahat kol kola girebiliyorlar”

Başbakan Davutoğlu, “Ülke için sorumluluk almaya gelince, birbirleriyle hiç anlaşamıyorlar ama AK Parti’ye karşı çok rahat kol kola girebiliyorlar. AK Parti düşmanlığı olunca MHP ile HDP aynı safta birleşiyor. ‘HDP ile koalisyon kurmayız’ dedi Bahçeli ve İç Güvenlik Yasası’nda birlikte AK Parti’ye karşı çıktılar. 7 Haziran’dan sonra Meclis oturumlarında aynı yönde oy kullandılar. Bunlar, AK Parti düşmanlığında birleşirler” dedi.> Yeni Meram >Politika > ‘Hedefte Türkiye var’
HABER YORUMLARI