YAZARLAR

***

“EN iyi dostum, beni eleştirendir.”

***

ÇOK kısa geçmişimizi biraz kazıdık.

Eskimiş-eskimemiş bazı haberler seçtik.

Ve sizlere de hatırlatalım dedik:

DAN-DİK’LİK…

Hani hep tekrarlar dururuz ya…

“Türk’ün Türk’ten başka dostu yok” diye.

Danimarka mahkemeden karar çıkartmış:

“ROJ TV kapatılmayacak!”

“Kapatılacak” deseydi zaten şaşırırdık.

Adı üstünde DANimarka.

“DAN”ın sonuna bir de “DİK” eklediniz mi?

Uyduysa da uymadıysa da olur “DANDİK”

“Dandik” ise “Paspal, niteliksiz, uyduruk, değersiz” anlamlarına gelir. DANimarka krallıkla yönetilir, şu anki kralı II. Margrethe’dir! Avrupa Birliği üyesidir, “Hıristiyan”dır. KDV’siyle birlikte nüfusu 6 milyondur. “Ülkecik” de olsa AB üyesi bir ülke; bu kanalı kapatmazdı, kapatamazdı, gücü yetmezdi, yetmedi ve 800 bin euroluk para cezası ile yetindi!

“Ateş olsa cürmün kadar yer yakar”da….

Üzerine gitmeye değer bir ülke mi acaba?

***

ŞAŞIRMIYORUM

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Refah Partisi eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın damadı ve AKP milletvekili adayı Nedim Arsal’ı, kendisine müşavir olarak atamış. Atatürk aleyhindeki sözleri ile hatırlanan ve “Çankaya, Ezankaya olmalı” diyen Yılmaz’ın damadı Nedim Arsal da, “Ya İstiklal Ya Ölüm” sözünün Atatürk’e değil, Şeyh Şamil’e ait olduğunu öne sürmüştü.

Öne sürebilir tabii… Ayrıca, “Çankaya” isminin “Ezankaya” olmasına da sanıyoruz Müslüman olan cümle alem sıcak bakar bizim gibi…

Fakat bilmiyoruz; Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, Genel Müdür veya Müşavir atamalarının kökünde ‘AKP’li olması şartı’ mı aranıyor?

Ve neden hep Kemal Atatürk hedef alınıyor?

Genlerinde olunca, doğrusu hiç şaşırmıyorum.

***

HAYIRLI OLSUN!

Son dönemlerde hep böyle oluyor.

Sivrilmek, öne çıkmak mı istiyorsunuz?

Atatürk’e, Milli Şef İnönü’ye dil uzatırsınız.

Onların zamanında yaşananları bilmezler mi?

Bilirler ama işlerine gelmez..

Çünkü, yağcılık-çıkarcılık iliklerine kadar işlemiştir.

Çünkü, gelecekleri iki dudak arasındadır.

Bu dudaklar Başbakan sayın Erdoğan’a aittir.

İşte yağcılığın daniskalarından biri daha:

Dünün sendikacısı olarak bildiğim, bugünün Ak Parti Genel Başkan Yardımcılarından sayın Hüseyin Tanrıverdi, “Sayın Başbakanımız Köşk’e daha yetkili bir şekilde çıkmalı. Sayın Başbakanımızın devletin başında olması Türkiye’miz için büyük bir itibardır, onurdur. Sayın Başbakanımızın Köşk’e çıkması tamamen kendi takdirlerindedir” dedikten sonra, “CHP’nin Cumhurbaşkanı’nı meclis seçsin” önerisine bakın nasıl tepki veriyor:

“Bunu millete güvensizlik olarak görüyorum. Buradan dönüş olursa yine ‘Dağdaki çobanla, benim oyum bir olmaz’ diyenlerin, ‘bidon kafalı’, ‘karnını kaşıyan adam’ diyenlerin sözleri aklımıza gelir.”

Bunlar, ufukları dar olanların standart görüşleridir. Ancak, Hüseyin bey’in önümüzdeki dönemde de vekilliği ile AKP Genel Başkan Yardımcılığı’na garanti mührü vurulmuştur.

***

BİRİNCİLİK!

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Türkiye 159 cezalandırma ile yine birinci sırayı almış.

İkinci Rusya, üçüncü Ukrayna…

Eee, Rusya da büyük ülke, Türkiye de.

Pekii, ne var bunda şaşılacak?

> Yeni Meram >Yazarlar > Hedef
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.