Torku Jelifest

Hayırsever Aynur Kasabalı’dan, Konya 112’ye destek

  • Giriş Tarihi: 31.05.2017 16:38
  • Güncelleme Tarihi: 16:38
Hayırsever Aynur Kasabalı’dan, Konya 112’ye destek

Konya’da, hayırsever Aynur Kasabalı tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına, Karatay ilçesinde yaptırılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun protokolü imzalandı.

Konya’da, hayırsever Aynur Kasabalı tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına, Karatay ilçesinde yaptırılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun protokolü imzalandı.

Konya Valiliği toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde konuşan Konya Valisi Yakup Canbolat, “Mübarek Ramazan ayında hayırlı bir hizmete, hep birlikte vesile olmak maksadıyla, güzel bir protokol imzalamak için toplanmış bulunuyoruz. Hayırsever Aynur Kasabalı Hanım, Karatay bölgemizde 112 istasyon inşaatını yapıp bize teslim edecek. Biz de kendisine, hizmetinden dolayı Konya’ya yapmış olduğu bu değerli katkıdan dolayı müteşekkiriz, minnettarız. Bütün hayırsever vatandaşlarımızı bu tür güzel hizmetler yapmaya teşvik ediyoruz. Karatay Belediye Başkanımıza da arsa tahsisinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ise “Hayırsever Aynur annemizin, Karatay bölgesinde hayır işleri yapmasının bir sebebi de hazreti pirin gel çağrısından kaynaklanıyor. Kendisinden Allah razı olsun. 112 Acilin bir arsaya, bir binaya ihtiyacı vardı. 112 için 800 metrekare arsayı İl Sağlık Müdürlüğümüze devrettik. Aynur annemizle birlikte yapacağımız bina da, kısa süre içerisinde tamamlanacak inşallah. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı hayırsever Aynur hanıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci’de, “Karatay ilçemizde 8 tane istasyonumuz var. İnşallah bu istasyonumuzda, faal bir istasyonumuz olacak. 112 istasyonlarımız, 7 gün 24 saat hizmet veriyor. O yüzden 7/24 saat, 365 gün hayır kapısı açık. Hayırseverimiz inşallah Cenabı Allahın dergâhı izzetinde, bu mübarek günde güzel bir hayra vesile oldu. Aynur Hanıma, Valimize ve Karatay Belediye başkanımıza da arsa ve inşaat katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan hayırsever Aynur Kasabalı şunları söyledi, “Bütün yaşamımı hayır işlerine adamış bir kişiyim. 20 yıldır Konya’da yaşıyorum. Eğitim, sağlık ve güvenlik alanlarında bütün imkânlarımı eşit olarak üçe böldüm ve bu alanlarda hizmet verecek birimlere destek oldum. Bana bu kolaylığı sağlayan, daima beni koruyan Yaradan’ıma şükrediyorum. Vatanımı çok seviyorum. 15 Temmuz gecesi yaşanan o üzücü olay beni çok etkiledi. Sağlık hizmetlerinin, 112’nin cansiperane koşmaları beni çok etkiledi. O gece ki şehitlerimiz anısına da bu binayı yapmak istedim. Bu mübarek Ramazan gününde hayır hizmetinde bulunabilmemiz için bize destek veren Konya Valimiz Yakup Canbolat, Karatay Belediye Başkanımız Mehmet Hançerli ve İl Sağlık Müdürümüz Hasan Küçükkendirci’ye teşekkür ediyorum”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Hayırsever Aynur Kasabalı’dan, Konya 112’ye destek
HABER YORUMLARI