Torku Jelifest

Haydi Akademi’ye

  • Giriş Tarihi: 13.06.2013 15:26
  • Güncelleme Tarihi: 1:13
Haydi Akademi’ye

Meram Belediyespor’un organize ettiği Spor Akademisi’nde 5 yaşındaki çocuklar, sporun başlangıcı olan cimnastik ile tanıştırılıp 12 yaşına kadar bu alanda eğitim alacak.

MERAM Belediyespor bünyesinde kurulan Spor Akademisi’nin kayıtları Nazmiye Muslu Spor Tesisleri’nde yapılıyor. Proje için ilk yıl 200-300 öğrenci hedefleniyor. Çocukların gerek aile içinde, gerekse dışarıda karşılaşacakları psikolojik sorunlara belediyenin psikolojik danışmanı tarafından destek verilecek. Bu proje kapsamında cimnastik yapamayacak olan diğer yaş grubundaki çocuklar da bilek güreşi, halk oyunları, tekvando, satranç, izcilik, bisiklet, bilardo ve yeni açılacak olan wushu ile kötü alışkanlıklardan uzak tutulacak.

KONUYLA ilgili yapılan açıklama şöyle, “Sporun günümüzde en önemli işlevi, saldırganlığı yenmede barışçı ve arındırıcı bir duygu sağlamasıdır. Ayrıca hareketsizlik sebebiyle çocuklar ve gençlerimizde çağın yaygınlaşmakta olan hastalığı “obezite” de tetiklenmektedir. Bu proje ile bölge genelinde gençler arasında spor farkındalığı oluşturmak, genç nesli ve aileleri bir araya getirerek spor ahlakı, dengeli beslenme, teknolojinin olumsuz etkilerinden korunma ve şiddetin önlenebilmesi gibi konularda gerekli eğitim olanaklarının sağlanması amaçlanmıştır”.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Haydi Akademi’ye
HABER YORUMLARI