Ruşeym Torku

Hasta Çocuklar 23 Nisan’ı Kutladı

  • Giriş Tarihi: 24.04.2013 15:56
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Hasta Çocuklar 23 Nisan’ı Kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beyhekim Devlet Hastanesi Çocuk Servisinde tedavi gören hastalar tarafından da coşkuyla kutlandı.

Why Note!?

Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Orhan Külahçı başta olmak üzere, başhekim yardımcıları, Beyhekim Devlet Hastanesi Müdürleri ve müdür yardımcılarının yanı sıra, hastane personeli ve serviste tedavi gören çocukların ailelerinin de katıldığı kutlama programı çocuk servisinde gerçekleştirildi.

Yapılan program hakkında bilgi veren Beyhekim Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Doktoru ve Beyhekim Devlet Hastanesi Çocuk Servisi Sorumlusu Uzm. Dr. Alaaddin Yorulmaz, özellikle çocuk hastalarda moral ve motivasyonu arttıracak etkinliklerin önemine değinerek, “Gerek ülkemiz gerekse çocuklarımız için oldukça önemli olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı tedavi gören yavrularımızın da kutlamasını istedik. Onların eğitiminden geri kalmamaları için servisimizde bulunan hastane okulumuzda gerekli programlarımızı da gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın mutluluğunu arttırmak, tedavilerinde korkularını azaltıp bire bir katılımlarını sağlamak ve yüzlerindeki gülümsemeyi koruyarak, kendi istekleriyle tedaviye olmalarını amaçlıyoruz. Bu maksatla genelde çocuklarımız da bulunan hastane korkusunu yenmeleri için hem servisimize hemde polikliniklerimize onların hoşlanacağı rengarenk resimler çizdirdik. Ayrıca bekleme salonundaki oyun parkımız ve televizyonumuzla çocuklarımız muayeneleri için beklerken sıkılmıyorlar” dedi.

Gereçleştirilen program hakkında da bilgi veren Uzm. Dr. Alaaddin Yorulmaz “Palyaçolar eşliğinde rengarenk balonlarımızla servisimizi donattık. Çocuklarımız çeşitli yarışmalar, etkinlikler, şiirler ve şarkılar eşliğinde kendilerine armağan edilen bayramlarını doyasıya kutladılar. Onlar kadar aileleri de oldukça mutlu oldu. Birçok annemiz mutluluktan gözyaşına hakim olamadı” dedi.

Beyhekim Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Orhan Külahçı da, hastane olarak her alanda kültürel ve sosyal aktivitelere büyük önem verdiklerini belirterek “Beyhekim Devlet Hastanesi olarak, her zaman bir aile olduğumuzu vurguladık. İnsan sağlığını iyileştirmek gibi oldukça kutsal bir amaca hizmet eden bir ailenin mensupları olarak ta gerek iş motivasyonunu gerekse birlik beraberliğimiz arttıran faaliyetlere büyük önem veriyoruz” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Hasta Çocuklar 23 Nisan’ı Kutladı
HABER YORUMLARI