YAZARLAR

***

“BİZLER açlıktan karnına taş bağlayan peygamberin, doymak bilmeyen ümmetiyiz.”

***

ÖZET: AKP iktidarının bir yıllık zam politikası: Doğalgaz: Yüzde 34, Benzin: Yüzde 23, Kömür: Yüzde 26, Elektrik: Yüzde 19, Mazot: Yüzde 24, Milletvekili: Yüzde 45, Bürokrat: Yüzde 30, Memur ve İşçi: Yüzde 3+1’i güle güle harcayınız.

***

ÇOK ÖNEMLİ: İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey: “Abdullah Gül, Amerika ile imzaladığı ‘2 sayfa 9 maddelik gizli anlaşmayı’ açıklamalıdır.”

Olur, gider söyleriz, açıklar!

***

CEVAP: Başvekil Erdoğan’dan ‘İstanbul kurtarılmıştır’ diyen sanatçı Levent Kırca’ya yanıt gelmişti: “Hukuk yollarını çalıştıracağız.” Kırca’nın cevabı gecikmedi: “Aslına bakarsanız bizim de önerimiz var. Erdoğan biz de tüm hukuki yollarımızı kullanalım. Ne dersiniz?”

Biz şöyle deriz: AKP yıllar önce kaldıracaktı dokunulmazlıkları. Seçimler yaklaştı, yine kaldırırlar!

***

EN VECİZ SÖZLERDEN!

“Tayyip’i üzmek, Allah’ı üzmektir.”

“Tayyip Erdoğan bizim için ikinci Peygamber gibidir.”

“Sayın Başbakanımıza dokunmak bile inanın bence ibadettir.”

“Başbakanımızın doğduğu şehirler de mübarektir.”

“Başbakanımızın çıkacağı televizyon yere konmaz.”

“Başbakan benim atamdır.”

“Erdoğan, Türkiye’nin ezeli ve ebedi başkanıdır.”

“Başbakan’ın yaptığını yapmak sünnettir.”

***

KİN, NEFRET, ŞİDDET: …gazetesi Genel Yayın Yönetmeni “akil insan” Hasan Karakaya “Gezi Direnişçileri”ne, direnişe katılan sanatçılara p..zevenk’ten k.ltak’a kadar çok ağır ifadeler kullanmış. Yazısından bir bölümü utanarak yayınlıyoruz:

“Şu hale bakın; Adam yüzde 70 oy almış ama ona ‘İstifa et’ diyorlar… Verecek tek bir cevap var; “Erkeksen, maçan sıkıyorsa, yüzde 70 oy sen al, sen iktidar ol!” Değilse, kes sesini!.. Hem “Demokrasi” diyeceksin, hem “Demokratik tepki hakkımı kullanıyorum” diyeceksin, hem de polise taş ve molotof atarken yüzünü “maske” ile gizleyeceksin!..

Ulan “köpek oğlu köpek!”

Ulan pezevenk!..

Ulan kaltak!..

“Demokratik hak”ların “taş”larla, “mo-lotof”larla, “tabanca” ve “bıçak”larla istendiği nerede görülmüş?.

Hem saldırıyorsun, hem de “Anneee!.. Polis beni dövdü” diye ciyaklıyorsun!..

Polis niye dövdü seni?.. Çay bahçesinden dönerken mi dövdü, yoksa kütüphane veya piknikten dönerken mi?…

Senin ne “b.k” işin vardı orada?

Kalkmışlar, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı “nefret dili” kullanmakla suçluyorlar… Ulan, siz ne yapıyorsunuz? “Nefret, kin ve şiddet kusuyorsunuz! Tahammülsüzsünüz!” Sizi gidi “halk düşmanları” sizi! Sizi iyi belledik! Bundan sonra da çok iyi belleyeceğiz!”

Merak etmeyin, bizler süper belleyeceğiz bu müslümanı yazarımızı!. Soracağız; “Hasan efendi, baraj % 10’dan 3’e düşürülsün mü? Tercihli oy sistemi ile oy kullanılsın mı? Oylar elektronik sistemle kullanılmasın mı?”

Hadi, cevap ver AKP adına!

***

VİZYONUMUZ… Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, yeni hedeflerini kamuoyuyla paylaştı: “Şu kadar şeyimiz var, bu kadar neyimiz var.” İyi güzel de Allah aşkına Teknik Üniversitemiz var mı?. Yapılacaktı, neden elimizden alındı? Ey Konyalı AKP’liler; soruya yanıtı sizler vermelisiniz de, gücünüz yetmez!

> Yeni Meram >Yazarlar > Hasan bey! Cevap ver..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.