Ruşeym Torku

Hançerli hobi bahçesi çalışmalarını inceledi

  • Giriş Tarihi: 19.11.2014 17:28
  • Güncelleme Tarihi: 17:28
Hançerli hobi bahçesi çalışmalarını inceledi

Saraçoğlu Mahallesi’nde oluşturulan 140 bin metrekarelik yeni hobi bahçelerinde çalışmalar Karatay Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce sürdürülüyor.

Why Note!?

Çalışmaları yerinde inceleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Ereğli Çevreyolu üzerinde bulunan hobi bahçelerinin Saraçoğlu Mahallesi’ne taşınma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini söyledi.

Saraçoğlu telsiz yolu üzerinde 140 bin metrekarelik hazine arazisini değerlendirdiklerini kaydeden Hançerli, alanın tel örgüsünün çekildiğini, parsellerin oluşturulduğunu ve her parsel sınırına ise mazi bitkisinin dikildiğini dile getirdi. KOSKİ Genel Müdürlüğünün her parsele su hattını çekeceğini de ifade eden Başkan Mehmet Hançerli, diğer hobi bahçelerinde olduğu gibi burada da her türlü sosyal donatının olacağını ve 2015 yılında Saraçoğlu hobi bahçesinin hizmete sunulacağını belirtti. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ayrıca bu yeni yerin kullanımıyla ilgili olarak müracaat sayısının parsel sayısının üzerinde olursa noter huzurunda çekilecek kura ile yeni parsel sahiplerinin belirleneceğini sözlerine ekledi.> Yeni Meram >Konya > Hançerli hobi bahçesi çalışmalarını inceledi
HABER YORUMLARI