kapat
Ruşeym Torku

Halk Oyunları Şampiyonası Sona Erdi

  • Giriş Tarihi: 1.07.2013 13:44
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Halk Oyunları Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) ve Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi işbirliği ile düzenlenen 2013 yılı Halkoyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası sona erdi.

Akşehirlilerin büyük ilgi gösterdiği şampiyonaya Milli Eğitim Müsteşar Yardımcısı Remzi Kaya, Akşehir Kaymakamı Ali Dursun, Akşehir İlçe Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, THOF Başkanı Gürhan Ozanoğlu katıldı.
Şampiyona açılışında ilk konuşmayı yapan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Anadolu’nun tüm renklerini bir kez daha Akşehir’de ağırlamaktan onur duyduklarını ifade ederek, bu etkinliğin her yıl Akşehir’de yapılması amacıyla belediye olarak her türlü desteği sağlayacaklarını kaydetti.
THOF Başkanı Gürhan Ozanoğlu ise, bir kez daha Akşehir’de olmaktan mutluluk duydukları belirterek, Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul’a ve Akşehir Belediyesi’ne verdikleri büyük destek için teşekkür etti.
Yapılan yarışmalarda Geleneksel Düzenlemeli ve Düzenlemesiz kategorilerinde 21 ekip birincilik için yarıştı. Yarışmada Türk Halk Müziği Sanatçısı Nursaç Doğanışık’da bir konser verdi. Halkoyunları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Geleneksel Dal yarışmasında birinciliği Malatya Kurhan Spor Kulübü kazanırken, İkinciliği İzmir Aliağa Helvacı Gençlik Spor Kulübü, üçüncülüğü ise Erzurum EBFAD Spor Kulübü kazandı. Geleneksel düzenlemeli dalda ise birinciliği Tekirdağ Çerkezköy Nurullah Narin Ortaokulu GSK kazanırken ikinciliği Kütahya Gazi Emet İlköğretim Okulu GSK, üçüncülüğü Burdur Gazi GSK kazandı. Yarışmada dereceye giren gruplara kupaları ilçe protokolü tarafından verildi. Yarışmada dereceye giren ekipler büyük sevinç yaşarken, dereceye giremeyen ve istediği sonucu elde edemeyen bazı ekiplerdeki minik yarışmacılar da gözyaşlarına hakim olamadı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Halk Oyunları Şampiyonası Sona Erdi
HABER YORUMLARI