YAZARLAR

HAİNLERİN ADI KARIŞTI DİYE VATAN TOPRAĞINA MÜRTED DİYEMEYİZ! - Hanefi Aytekin - Yeni Meram Gazetesi

15 Temmuz’un acı izlerini silme çabamız sürüp giderken, hain FEFÖ’cülere olan kinimizde doruk noktasındadır. Bu kin ve nefretin dozu da her geçen gün katlanıp büyürken, bu ülke insanının bütünleşip kenetlenmesinin mana ve önemi de daha berrak görülmektedir.

Geçtiğimiz hafta ulusal basınımızda manşetlerde haber olarak verildi. Akıncılar Hava Üssümüzün vurucu gücünden bir bölümü bizin Konya Ana Jet Hava Üssüne kaydırılıp, hava üssümüzdeki Türk Yıldızlarının göklerdeki hakimiyetlerine yeni hakimiyetler katmıştır.

Ne var ki; 15 Temmuzun komuta merkezi Akıncılar Hava Üssünün adının Mürtet Hava Üssü olarak da  tescili ön görülmüştür..

Haberi okurken Mürted’in dinden dönme anlamına geldiği Türkçe sözlük tanımlaması tüylerimizi diken diken yaptı. Vatan toprağımızın zerresine dahi bu yakıştırma şehit kanları ile sulanmış bu topraklara ihanet olur inancındayız.

Bir pireye bir yorgan yakılmaz. Çanakkale’de,1., 2. İnönü Meydan muharebelerinde, Sakarya’da, Dumlupınar’da düşmanı dize getirip, yeniden vatan yaratan ecdadımız bu diyarların topraklarını asla ve asla cezalandırmamış, ‘Ey Türk evladı; bastığın yerleri toprak diye geçme tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı’ diye, İstiklal Marşının özünde tanımlamıştır.

Akıncılar Üssü’nün adı Akıncılar olarak kalmayıp kurtuluş, gün doğumu, diriliş ve daha birçok özdeyişle anılması daha münasip ve mümkün görülmektedir.

O bölgede yaşayan insanlarımızın adreslerinde Mürtet yazılmasının, kendi aklımıza ve kendi inancımıza ihanettir. Hani şu İstiklal Savaşımızın kahramanlarına yapılan haksızlıklar örneği olur şu Mürtet adı. Fanatizmin örneklerinden, Vurun Kahpeye isimli dramanın bir örneğine benzeyen şu Mürtet Hava Üssü adını, aklıselim görür ve gereğini yapar inancındayız.

Yetkililere sesleniyoruz; topraklarımız kutsaldır. Değil bir üsse ihanet adını vermek, bir çakıl taşını sakillikle anmak la hainler cezalandırılmazlar, bilakis ülkemiz ve insanına bir ayrı acı vermelerine neden olmalarından da sevinç duyarlar.

O nedenledir ki; Mürtet adının ülkemiz ve inancımızdan uzak tutulmasının daha hayırlı olacağı kanaatindeyiz. Türk ulusunun aklı, kin ve husumete değil, aklıselime daha yatkındır ve hele vatan ve toprağı konu olursa zerresine nice kanlar akıttık, daha da kutsal kanları bize sinsi düşman FEFÖ’cüler içinde akıtmaktan asla geri kalmayız…

İnancımız odur ki bu yazımız dikkat çeker, Konya Parlamenterlerimiz ve AKP yetkililerimiz sorumluları uyarır da, bu sakillik nesilden nesle kalmaz.

> Yeni Meram >Yazarlar > HAİNLERİN ADI KARIŞTI DİYE VATAN TOPRAĞINA MÜRTED DİYEMEYİZ!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.