YAZARLAR

***

“SÖYLEMİŞ olduğum her şeyi gerçekten söylemedim.”

***
ONUR VE GURUR

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’daki Avrupa Konseyi Spor Bakanları Konferansı’nda Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç adına Türkiye’yi temsil eden Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, UEFA Başkanı Michel Platini ile görüşmüş. Diyaloglar kuşkusuz çok yararlıdır. Neler görüştüklerinin büyük bölümünü bilmiyoruz, ancak bu tür konferanslar sık tekrarlanır, yenisi geldi miydi eskisi unutulur gider. Benim unutmayacağım bir nokta var.

Mehmet Baykan’ı unutacak olsam dahi şu onurlu davranışını ölünceye kadar kesinlikle unutmam:

Konferansa katılan ülkelerin temsilcilerinin yer aldığı aile fotoğrafında, katılımcıların yerlerini belli etmek amacıyla yere yapıştırılan “Türkiye” yazılı kağıdı, Baykan’ın, üzerine basılmaması için yerden alıp katlayarak cebine koyması… Böylesine asil davranışlar asla unutulmaz. Yürekten teşekkür sayın Mehmet Baykan.

***

BAZEN ATLIYORUZ…

Önce futbolda Konyaspor, sonra Torku Şekerspor, derken basketbolda Konya Selçuk Üniversitesi… Açıkçası medya olarak öteki branşlara gereken önemi vermiyoruz. Amatörlerimizin hangi olumsuz koşullar altında mücadele ettiklerini biliyor, zaman ve yer bulup yazamıyor, dillendiremiyoruz. Sözü Selçuk Üniversitesi’nin çalışma gösterdiği branşlara getirmek istiyoruz. Örneğin, SÜ. Bayanlar Bilek Güreşi takımı İstanbul’daki şampiyonada Türkiye 2’nciliğini kazanmıştı. Ama kimsenin ruhu bile duymamıştı. Haberi sadece bir ajans servis etmişti. Başarılara kapımız ve kalemimiz daima açık.

İnşaallah önümüzdeki günlere…

***

HUYLU HUYUNDAN…

Huylu huyundan vazgeçmiyor. Denizli-Kartalspor 1-1’lik skoru için konuşan Denizli teknik Direktörü Osman Özköylü’den: “Goho’nun rakibine teması yokken, hakem 35 metreden tehlikeli hareket kararı veriyor. Golümüz geçersiz sayılmasa Kartal maçı çok farklı olurdu. Adana, Kasımpaşa, Kartal maçlarındaki hatalar 7 puanımıza mal oldu. 7 puan hanemizde olsaydı yerimiz burası mı olurdu? Bu tür hatalar yapılmamalı, hakemler belirleyici olmamalı.” Hayrettir, Konyaspor maçını es geçmiş.

Tepkilerden çekiniyordu herhalde… Hani Konya’da esip gürlemişti. Ve beş gün sonra özür dilemişti…

Son Sakarya maçı için özür diler mi? Dilemeeez, çünkü farklı galip geldi…

***

KAÇIRANLAR İÇİN…

Bilyoner.com, 3. kez taraftar haritası çizdi. 81 ilde en çok hangi takımın desteklendiğini ortaya çıkaran haritaya göre, İstanbul ve Ankara’da en çok Fenerbahçe taraftarı bulunuyor, İzmir’de Galatasaray’ın hakimiyeti göze çarpıyor. Ülke genelinde taraftarların %35’inin Galatasaraylı, %34’ünün Fenerbahçeli, %19’unun Beşiktaşlı, %4’ünün Trabzonsporlu olduğu dikkati çekiyor. %8’lik dilimi diğerleri oluşturuyor. Bilgilere göre; 46 ilde Galatasaray, 32 ilde Fenerbahçe, 3 ilde Trabzon taraftarı çoğunlukta… Eskişehir, Bursa ve Sivas’ta aynı kentlerin taraftar sayıları daha fazla.

***

STADIMIZIN zeminini biliyorsunuz.

Mübarek, Ege haritası gibi!

Tesislerden Sorumlu yönetici sayın Mehmet Üzümcü, bu çirkin görüntünün en kısa sürede kaldırılacağını, hatta Giresun maçına yetiştirileceğini açıkladı.

Bir de sanıyorum geçtiğimiz sezon sonu, aynı stadın zemini yenilenirken zemine çakılları dolduranlar kimdi, kimlerdi açıklasaydı “cuk” oturacaktı.

> Yeni Meram >Yazarlar > Hafta arası
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.