kapat
Ruşeym Torku

‘Güzel Dinimi Öğreniyorum’

  • Giriş Tarihi: 20.06.2013 14:10
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
‘Güzel Dinimi Öğreniyorum’

Seydişehir Belediyesi Eğitim ve Kültür Hizmeti olarak yaz tatiline giren öğrenciler için “Güzel Dinimi Öğreniyorum” adlı Kur’an Alfabesi yayınladı.

Seydişehir Belediyesi’nin hazırlattığı bu çalışma 5 bin adet basılarak Seydişehir’e bağlı 31 köy ile 8 kasaba ve ilçe merkezindeki tüm camilerde yaz tatilinde Kuran kursu alacak öğrencilere dağıtılmak üzere camilere verildi.

Evde, camide, okulda ve her yerde kullanılabilecek niteliğe sahip olup içinde temel dini bilgiler, Allah’ın güzel isimleri, Peygamber Efendimizin Hayatı, kırk hadis, resimli anlatımlı ve tatbikatlı namaz hocası, anlamlarıyla birlikte sure ve dualar, elîf-bâ cüzü gibi çok öz bilgilerin yer aldığı “Güzel Dinimi Öğreniyorum” adlı bu çalışma ile nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor.

Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat konu ile ilgili yaptığı açıklamada;”İnandığımız, uğrunda varlığımızı seve seve fedadan çekinmediğimiz İslam gibi ebedi bir emanetçinin bekçisi ve meftunu isek, bunun bedeli, O’nu öğrenerek, severek, sevinerek yaşamaktan ve yaşatmaktan geçer. Ayrıca İlahi emirle Medine’den sonra kurulan tek yer olma özelliği taşıyan, Seyyid Harun Veli Hz. tarafından kurulan ve Medine-i Sani, İkinci Medine olarak anılan ilçemizin kültürel zenginliğine ve misyonuna uygun hareket edebilmenin sorumluluğu ile şimdiye kadar pek çok kültürel çalışmaya imza attık ve destek olduk. Bu çalışmanın da geleceğimizin teminatı çocuklarımızın İslam’ın aydınlık mesajını anlamalarına yardımcı olacağını umut ediyor, tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Güzel Dinimi Öğreniyorum’
HABER YORUMLARI