YAZARLAR

Gelişmişlik anlayışı….!

Sümerbank’ın basmalarını, pazenlerini, patiskalarını, çarşaf takımlarını anımsayan var mı içinizde?

Nazilli’nin basması, Bursa’nın ipeklisi, Ereğli’nin dokumaları……

Hepsi geçmişte kaldı.

Yurt dışına gidip, ülke gerçeklerinden uzak, yalnızca kendisini kendi öz benliğini tatmin için yaşayanların konuşmalarını duyunca …..Vay Türkiyem Vay… dedim!

Avrupa’da hangi alışveriş yerine giderse sadece o ülkenin malını görüyormuş!

-Vallahi ülkemiz cennet, Fransız, İtalyan, İngiliz hatta Çin, Japon kumaşından, çantasına, ayakkabısından, süs ve takısına kadar benim ülkemde var, diyor ve bilinçsizce seviniyor.

Ben bunlara vatansız benciller diyorum.

Göremiyor, ülkesinin açık pazar olduğunu.

Göremiyor, yurdunun mal üretemediğini.

Göremiyor, tüm fabrikalarının kendi bilinçsizliğine ve kör cahilliğine karşıt, büyük bir bilinçle kapatılıp eloğluna satılıp sömürüldüğünü.

Göremiyor, valisinden belediye başkanına kadar kalmayan Türk malları nedeniyle yabancı firmaların mallarına açık ve karlı pazar yaratmak için açılan alışveriş merkezlerinin açılışına koşmalarının nedenlerinin altında yatan gerçekleri.

Durmadan alışveriş merkezleri açılıyor!

Bütün büyükşehirlerde alışveriş merkezi açma yarışı var.

Tüketin, bolca tüketin!

Yabancı mallarını tüketin ki … Tarımından, hayvancılığına dek köylünün tüm emeğini yok edin.

Sofranıza girdiler, çocuklarınızın beynine girdiler, ayranınızdan, saf meyve sularınızdan, limonatanızdan, lokumunuzdan, akide şekerinizden, yemişlerinizden uzaklaştırdılar.

Adını doğru düzgün söyleyemediğiniz bir sürü gıdalar dolaplarınıza ve sofralarınıza kuruldu.

Koyununuzu, ineğinizi çaldılar, genleriyle oynadılar buğdayınızın.

Amerikan pirinci, buğdayı derken ABD’ye gitmeden tanışıverdi mideleriniz tahılıyla bakliyatıyla!

Geliştik hem de çok geliştik! Daha çok alışveriş merkezi açıp daha çok yabancılara hizmet edip, daha çok Cumhuriyet Dönemi’nden kalan üretim alanlarını kapatıp, Türk malını yok sayıp uşaklığa, çözülmeye, tükenmeye, ülkeyi borç batağına sürüklemeye çalışmalıyız.

Elimizde ne kaldı?

Binbir emekle Almanlardan aldığımız TCDDY’yi de özelleştirdik mi hatta yabancılara sattık mı…. o zaman hep birlikte söyleriz:

DEMİR AĞLARI SATTIK YABANCIYA YENİ BAŞTAN!

> Yeni Meram >Yazarlar > GELİŞMİŞ TÜRKİYE ÖYLE Mİ?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.