Torku Jelifest

‘Geleceğin güçlü Türkiye’si sizlere emanet edilecek’

  • Giriş Tarihi: 27.09.2018 15:17
  • Güncelleme Tarihi: 15:17
‘Geleceğin güçlü Türkiye’si sizlere emanet edilecek’

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Cahit Zarifoğlu İlkokulu 'nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Mutlu Akü

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Cahit Zarifoğlu İlkokulu ‘nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Selçuklu Belediyesi’nin eğitime olan desteği sürüyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı yeni eğitim öğretim yılına başlayan Cahit Zarifoğlu İlkokulu’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve Yazır Mahalle Muhtarı Celalettin Doğan ile birlikte bir ziyarette bulundu. Eğitime başlayan öğrencilerin yanı sıra yeni okullu olan birinci sınıfları, ana okulu öğrencilerini ziyaret eden Başkan Pekyatırmacı okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. Ziyaret okul bünyesinde bulunan Z Kütüphane, Bilişim Sınıfı ve diğer etkinlik alanlarının gezilmesiyle son buldu.

“Geleceğin güçlü Türkiye’si sizlere emanet edilecek”

Öğrencilerle sohbet eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı bugünün öğrencilerinin gelecekte önemli mevkilere gelerek ülkemize önemli katkılarda bulunacağına işaret etti. Başkan Pekyatırmacı: “Ülkenin geleceğinde bugünün gençleri söz sahibi olacak aileleriniz, öğretmenleriniz ve bizler en iyi şartlarda eğitiminizi sürdürmeniz için gayret sarf ediyoruz. Bu noktada sizlere de büyük sorumluluk düşüyor. Hiç şüphesiz okul yıllarında göstereceğiniz gayret gelecek planlamanızda sizlere önemli getiriler sağlayacak. Geleceğin Türkiye’si bugünkünden daha güçlü olacak ve sizler de kendinizi şimdiden daha iyi yetiştirerek ülkemize çok önemli katkılar sağlayacaksınız” şeklinde konuştu.

“Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınız ikinci aileniz”

Ziyarette öğrencilere hitap eden Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar da; “Vatanına milletine faydalı, etrafında saygı gören, işini iyi yapan ve aranan insan olmak büyük önem taşıyor. Bu noktada gençlerimize güvenimiz tam. Bu nedenle iyi yetişmek, kendinizi geliştirmek ve geleceğe hazırlamak için çok çalışmalısınız. Okulun ikinci yuvanız, öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızın ikinci aileniz olduğunu unutmamalı ve onların kıymetini bilmelisiniz.” dedi.
Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve beraberindekiler ziyarette öğrencilere SEDEP kalemliği dağıttılar.> Yeni Meram >Konya > ‘Geleceğin güçlü Türkiye’si sizlere emanet edilecek’
HABER YORUMLARI