Ruşeym Torku

Gazilere Üniforma Dağıtıldı

  • Giriş Tarihi: 7.01.2014 17:07
  • Güncelleme Tarihi: 23:46
Gazilere Üniforma Dağıtıldı

Beyşehir’de yaşayan gazilere Kaymakamlık tarafından üniforma dağıtıldı.

Why Note!?

Beyşehir’de kısa bir süre önce kurulan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İlçe Temsilciliği’nde gerçekleştirilen üniforma dağıtım törenine Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Macit, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Üsteğmen Alper Arıkan, Beyşehir İlçe Temsilcisi Mehmet Gümüşkan, bazı kurum amirleri, Beyşehirli gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Törende konuşan Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, üniforma dağıtımının yapılmasının yanı sıra açılan mekanın tanıtımının yapılması ve birlik beraberlik ve kaynaşmanın kamuoyuna gösterilmesi amacıyla Beyşehirli gaziler ve şehit yakınları ile bir araya geldiklerini vurguladı. Bir milletin, millet olarak kaynaşıp güçlülüğünü ortaya koyabilmesi için geçmişini iyi bilmesi ve geçmişteki fedakarlık yapanlara sahip çıkması gerektiğine dikkat çeken Başıbüyük, “Bu bağlamda gazilerimiz ve şehit yakınlarımız bizim için çok büyük önem arz ediyor” dedi.

Başıbüyük, toplandıkları mekanda ise bunun en güzel örneğinin görüldüğünü belirterek, “Gazilerimizin, törenlerde protokollerde üniforma giymesini arzu ettik. Beyşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan bu üniformaların bir kısmını sembolik olarak gazilerimize vereceğiz. Tabii gazilerimize biz üniforma yaptırırken şehit yakınlarımızı da elbette unutmayacağız. Onlara da her zaman için ihtiyaç olduğunda, gereksinme duyulduğunda gerek vakfımız, gerekse belediyemizce gerekli destekleri her zaman için vereceğiz. Bunun bilinmesini istiyorum. Bu lokalin de hayırlı uğurlu olmasını, güzel hizmetlerde bulunmasını, birlik ve beraberlik kaynaşmamızın harcının da burada daha da sağlam hale getirilmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Beyşehirli gazilere Beyşehir Kaymakamı Başıbüyük ve diğer protokol tarafından kalpakları başlarına giydirildi, üniformaları teslim edildi.> Yeni Meram >Arşiv > Gazilere Üniforma Dağıtıldı
HABER YORUMLARI