Torku Jelifest

Galaxy Note 6’da yeni bilgi sızdı!

  • Giriş Tarihi: 25.04.2016 22:01
  • Güncelleme Tarihi: 22:01
Galaxy Note 6’da yeni bilgi sızdı!

Samsung Galaxy Note 6 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Güney Kore’de yapılan bir haber 2 farklı Note 6’nın geleceğini söylüyor.

Mutlu Akü

Samsung bir lansmanda 2 farklı ürün tanıtmaya alıştı desek sanırız yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Hatta bu modaya Apple’ın da uyduğu ortadaki bir gerçek. Samsung önümüzdeki günlerde yeni nesil Galaxy Note 6 tanıtımını yapacak ama yeni nesil telefon bu sefer 2 farklı versiyonla gelecek.

Samsung geçtiğimiz yıl yaptığı Galaxy Note 5 lansmanında Galaxy S6 Edge Plus modelini de tanıtmıştı. 5,2 inç ekrana sahip Galaxy S6 Edge‘den donanım anlamında biraz daha farklı olan Galaxy S6 Edge Plus, 5,7 inç ekran boyutu ile geliyordu. Samsung bu yıl ise Galaxy S7 Edge‘yi 5,5 inç boyutunda piyasaya sundu ve Galaxy S7 Edge Plus‘ın da önünü kesmiş oldu.

Birçok üretici ise Samsung‘un daha büyük ekranlı ve kavisli ekran yapacağını düşünüyordu. Biz de silikonvadisi ekibi olarak bu yönde düşünüyorduk ve Güney Kore’den gelen haberler de bu yönde oldu.

Galaxy Note 6 Edge Geliyor!
Gelen bilgilere göre Galaxy Note 6 2 değişik ekran çeşidi ile gelecek. 5,8 inç ekranında hem standart hem de Edge ekranı sunacak olan Note 6‘nın Snapdragon 823 (saat hızı arttırılmış bir Snapdragon 820) ve 6 GB RAM ile geleceğinin de altını çizelim. Samsung bu noktada yenilenmiş ve yine saat hızı arttırılmış bir Exynos serisi işlemci kullanabilir ama thermal sorun yaşamak adına geçtiğimiz yıl yaptığı gibi aynı yonga setini telefonunda kullanabilir. Bunu bekleyip göreceğiz…

Kamera tarafındaysa Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge‘de kullanılan 12 megapiksel kamera sensörü ile yoluna devam edecek. Galaxy Note 6 ve Galaxy Note 6 Edge pil tarafında büyük bir inovasyon sunacak gibi görünüyor. Zira 5,8 inç ekranın altında en azından 4000 mAh pil gücünün olmasını bekliyor ve umuyoruz.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Kararlılık Güncellemesi Yayınlandı! galaxy s7 silikon vadisi
Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

Kaynak: Milliyet> Yeni Meram >Teknoloji > Galaxy Note 6’da yeni bilgi sızdı!
HABER YORUMLARI