kapat
Ruşeym Torku

Dev maçlar Konya’da mı?

  • Giriş Tarihi: 17.11.2014 23:49
  • Güncelleme Tarihi: 14:01
Dev maçlar Konya’da mı?

Stat sorunu yaşayan Beşiktaş’ın, 12. haftada Trabzonspor ve 16. haftada Galatasaray ile yapacağı maçların Konya’ya oynanması gündemde. Konyaspor yönetimi ise teklife sıcak bakıyor.

KONYA’YI Beşiktaş heyecanı sardı… Yeni stadyumu henüz tamamlanmayan ve iç sahada oynadığı maçları çeşitli stadyumlarda oynamak zorunda kalan Beşiktaş’ın, Trabzonspor ve Galatasaray ile oynayacağı maçları Konya’da oynama ihtimali belirdi. İstanbul Olimpiyat Stadyumu’nda beklenen ambiyansı sağlayamayan, Kasımpaşa Stadyumu için ise anlaşma sağlayamayan siyah-beyazlı yönetimin, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu için de henüz onay alamaması yeni stat arayışlarını da beraberinde getirdi.

 

SİVASSPOR maçını Ankara Asaş Stadyumu’nda oynayan, ancak Ankara’nın dışında bulunan stadyuma ulaşım noktasında taraftarının yaşadığı sıkıntıları göz önüne alarak farklı bir stat üzerinde duran Beşiktaş yönetiminin yeni gözdesi ise Konya’daki Torku Arena Stadyumu.. Daha önce yeşil-beyazlı yöneticilerle temasa geçen Beşiktaş yönetiminin 12. haftada Trabzonspor ile 16. haftada ise Galatasaray ile oynayacağı maçları Konya’da oynamayı düşündüğü öğrenildi.

 

BEŞİKTAŞ TV’de dün yayınlanan Şeref Locası programına katılan siyah-beyazlıların Başkanı Fikret Orman, Trabzon ve Galatasaray maçlarını Konya’da oynamak istediklerini doğrularken, konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Torku Konyasporlu idareciler ise Beşiktaş’ın maçlarını kısa süreliğine Konya’da oynamasına sıcak baktıklarını ve siyah-beyazlı takıma ev sahipliği yapabileceklerini belirtmesi üzerine gözler yeniden Beşiktaş yönetimine çevrildi. Yapılacak görüşmelerde anlaşma sağlanırsa 42 bin kapasiteli Torku Arena Stadyumu dev maçlara sahne olacak.

 

BEŞİKTAŞ’IN iki büyük maçı Konya’da oynaması durumunda Konya için Aralık ve Ocak ayları sporla dolu geceçek. Aynı dönem içinde Torku Konyaspor’un da Beşiktaş ve Galatasaray ile maçlarının olması da hesaplanırsa, Konyalı sporseverler 29 gün içerisinde Beşiktaş’ı 3, Galatasaray’ı ise 2 kez izleme fırsatı bulacak. İşte söz konusu maçların tarihleri:

  • Hafta (7 Aralık Pazar 19.00) Beşiktaş-Trabzonspor. 13. Hafta (13 Aralık Cumartesi 19.00) Torku Konyaspor-Galatasaray. 15. Hafta (28 Aralık Pazar 19.00) Torku Konyaspor-Beşiktaş. 16. Hafta (4 Ocak Pazar 19.00) Beşiktaş-Galatasaray.


> Yeni Meram >Spor > Dev maçlar Konya’da mı?
HABER YORUMLARI