Torku Jelifest

Feyzioğlu: Cumhurbaşkanı çok önemli bir liderlik gösterdi

  • Giriş Tarihi: 16.08.2016 16:35
  • Güncelleme Tarihi: 16:35
Feyzioğlu: Cumhurbaşkanı çok önemli bir liderlik gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu kabul etti.

Mutlu Akü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyet, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde konuştu.

Feyzioğlu, “15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı çok önemli bir liderlik göstermiştir. Tehlike geçmedi, FETÖ bir araçtır. İşgale karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin arkasında saf tutmak hepimizin asli görevidir. Sizin (Erdoğan) ve Sayın Başbakan’ın açıklamalarını televizyonda duyunca yüreğimiz ferahladı”dedi.

Türkiye Barolar Birliği Feyzioğlu’nun konuşmasından satır başları:

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dinlerken yüreğimiz ferahladı. Devletimizin eylem ve işlemlerinde hukuka uygun davranmalıdır. Bu hakların ihlali öncelikle FETÖ’ye onlarla ilişkide gördüğümüz bölücü terör örgütüne yarayacakdır.

“MEŞRU SAVUNMAMIZI DÜNYAYA ANLATMAYA BİZ TALİBİZ”

Sizin talimatınızla bir çalışma grubu oluşturulacak ise, burada en etkin şekilde yer almaya ve tüm dünyaya Türkiye’de olanları, meşru savunmamızı en önde anlatmaya biz talibiz. Bu noktada Türkiye Barolar Birliği olarak, ABD’nin başkentinde uluslararası barolar birliği toplantısına katılacağız.

Bu toplantıdan en etkin şekilde yararlanmak istiyoruz. 2.5 milyon avukatı temsil eden bu uluslararası örgütün toplantısı vesilesiyle, ABD’nin önde gelen yargı mensupları, Türkiye lobisi üyesi senatör ve temsilcilerle görüşme imkanına sahip olacağız. Ben Adalet Bakanımıza ve Dışişleri Bakanımıza bu konuda bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.

“BÖYLE SİNSİ YAPILARIN PLANLARI DA SONSUZ DEK BOŞA ÇIKMIŞ OLACAKTIR”

Zat-ı ahalinizin desteğiyle büyük bir başarı sağlayacağımıza inanıyorum. 79 milyon vatandaşımızı kucaklaştırmanın tek yolu adalet paydasında buluşmaktır. Hukukun üstünlüğüne güven sağlandığında, dini dili, inancı ne olursa olsun vatandaşımız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla gurur duyacaktır.

Böylece sinsi yapıların planları da sonsuza dek boşa çıkmış olacaktır. Kuvayı Milliye ruhunun bir daha bozulmamak üzere sürdürülmesini diliyoruz.> Yeni Meram >Güncel > Feyzioğlu: Cumhurbaşkanı çok önemli bir liderlik gösterdi
HABER YORUMLARI