Torku Jelifest

FETÖ’nün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmalarda 68 gözaltı kararı

  • Giriş Tarihi: 2.03.2021 10:29
  • Güncelleme Tarihi: 10:30
FETÖ’nün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmalarda 68 gözaltı kararı

FETÖ'nün Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem hizmetler yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında biri albay 68 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Terör Suçları Soruşturma Bürosunca, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığı mahrem hizmetler yapılanmasıyla irtibatları olduğu anlaşılan ve kontörlü sabit telefon üzerinden örgütün sivil imamlarıyla iletişim sağladıkları tespit edilen şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, halen görevde bulunan bir albay, 4 binbaşı ve 2 yüzbaşı ile emekli bir albay ve daha önce ihraç edilmiş bir yüzbaşının da aralarında bulunduğu 24 şüpheli hakkında Ankara merkezli 10 ilde gözaltı kararı verildiği bildirildi.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik işlemlere Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam ediliyor.

Başsavcılık, FETÖ’nün Jandarma Genel Komutanlığındaki mahrem hizmetler yapılanması soruşturmasında da 44 kişi için gözaltı kararı aldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > FETÖ’nün mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmalarda 68 gözaltı kararı
HABER YORUMLARI