Ruşeym Torku

Fetihkent Anaokulu Türkiye’ye örnek oldu

  • Giriş Tarihi: 4.09.2018 13:58
  • Güncelleme Tarihi: 13:58
Fetihkent Anaokulu Türkiye’ye örnek oldu

Karatay Belediyesi tarafından yaptırılan ve periyodik olarak çevre düzenleme çalışmaları sürdürülen Karatay Belediyesi Fetihkent Anaokulu; yenilikçi sınıfları ile Türkiye'nin örnek okulu olarak seçildi.

Karatay Belediyesi tarafından yaptırılan ve periyodik olarak çevre düzenleme çalışmaları sürdürülen Karatay Belediyesi Fetihkent Anaokulu; yenilikçi sınıfları ile Türkiye’nin örnek okulu olarak seçildi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; Milli Eğitim Bakanlığı Yenilikçi Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından “Geleceğin Sınıf Laboratuvarları” projesi kapsamında yürütülen Türkiye Haftanın Öğretmenleri etkinliğinde Karatay Belediyesi Fetihkent Anaokulunun Yenilikçi Sınıfları ile Örnek Okul olarak seçilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirterek; eğitim yatırımlarının Karatay Belediyesi için büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Karatay Belediyesi’nin eğitim yatırımları hız kesmiyor

Eğitime kazandırdığı tesislerle Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren Karatay Belediyesi, Hamzaoğlu ve Doğuş Mahallelerine 4. ve 5. Anaokullarını kazandırıyor. Anaokullarının içerisinde 8’er derslik, çok amaçlı salon, yemekhane, mutfak gibi alanlar yer alacak.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli göreve geldiği ilk günden itibaren eğitime büyük önem verdiklerini söyleyerek; Karatay Belediyesi İHO, Karatay Belediyesi 23 Nisan İHO, Fetihkent Ortaokulu, Mehmetçik Ortaokulu, Kurtuluş İlkokulu, Fetihkent Anaokulu, Gaziosmanpaşa Anaokulu, Erenler Anaokulu, Koyunoğlu İlkokulu, Şekibe Aksoy İlkokulu, Halil Bahçeci İlkokulu, Birol Polat İlkokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Mahide Koşukçu İlkokulu, Feritpaşa İlkokulu, Ulubatlı Hasan İlkokulu, Ahmet Haşhaş İlkokulu, Akçeşme İlkokulu, Hayıroğlu ve Ovakavağı İlkokullarının eğitime kazandırdıklarını belirtti.

“Eğitime 20 Okul 21 Tesis Kazandırdık”

Başkan Hançerli 2004-2018 yılları arasında eğitime 169 derslik toplam 20 okul ve 21 tesisi kazandırdıklarını belirtti. Başkan Hançerli, yaptıkları üç anaokulunda da minik öğrencilerin eğitim gördüğünü; Hamzaoğlu ve Doğuş Mahallelerine yapılacak anaokullarının da en kısa sürede tamamlanacağını dile getirdi.

Eğitime verdikleri desteğin sadece okul yapmakla sınırlı kalmadığını vurgulayan Başkan Hançerli; öğrencilerin spor ihtiyacını da göz önünde bulundurarak 5 okula 5 spor salonu 16 suni çim saha yaptıklarını; ayrıca 75 okula 75 kütüphane 75.000 kitap hediye edildiğini belirtti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Fetihkent Anaokulu Türkiye’ye örnek oldu
HABER YORUMLARI