YAZARLAR

■ Selçuk Üniversitesi’nin değişen dünya şartlarına uyum sağlaması, değişimi ve gelişmeyi yakalaması, yenilik ve gelişmelere önderlik edecek konumda, ülkemizin ihtiyacı politikaları üretebilmesi ve yönlendirme konumuna gelerek, gelişmenin motoru olabilmesi için birlik ve beraberliğe ihtiyaç vardır. Bu beraberlik uyumlu ve huzurlu çalışma ortamlarının sağlanması, kurumsal üniversite yapısının oluşturulması, insana değer veren ve her türlü düşünceyi önemseyen hoşgörülü yaklaşımlarla sağlanabilir.

***

Potansiyel rektör adaylarından biri dostumuz Sayın Prof. Dr. Ferruh Yıldızdır. Şirin Bozkır ilçemizin bütün insanları gibi mert, doğrucu, düzgün, cesaretli, adı akçalı hiçbir şaibeye karışmamış bilim adamıdır.

Rektörlük için ikinci kez adaylığını koydu,

bundan önceki adaylığında da hayli oy aldı. Üniversite içinde kendisini destekleyen çok sayıda öğretim üyesi bulunuyor. Selçuk Üniversitesinin istenilen düzeye ulaşmasında ona umut bağlıyanlar diyor ki;

1.de olmadı, dileriz 2. de olur!

***

Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi ve Konya Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı olan Prof.Dr.Ferruh Yıldız 1962, Bozkır doğumludur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. İngilizce bilir. 1978 yılında, Konya Endüstri Meslek Lisesi, Harita ve Kadastro Bölümünü bitirdi. 1982 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümünden Mühendis olarak mezun oldu. Yüksek Lisans öğrenimini 1984 yılında İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsünde, Doktora öğrenimini de yine İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsünde 1988 yılında tamamladı.

Yıldız, 1988’de Yardımcı Doçent, 1996’de yılında Doçent, 2002’de Profesör oldu.

Prof. Dr. Ferruh Yıldız’dan satırbaşları

■ Selçuk Üniversitesi’nin değişen dünya şartlarına uyum sağlaması, değişimi ve gelişmeyi yakalaması, yenilik ve gelişmelere önderlik edecek konumda, ülkemizin ihtiyacı olan politikaları üretebilmesi ve yönlendirme konumuna gelerek, gelişmenin motoru olabilmesi için birlik ve beraberliğe ihtiyaç vardır. Bu beraberlik uyumlu ve huzurlu çalışma ortamlarının sağlanması, kurumsal üniversite yapısının oluşturulması, insana değer veren, her türlü düşünceyi önemseyen hoşgörülü yaklaşımlarla sağlanabilir.

Toplumun kültür değerlerine saygılı,
çağdaş eğitim-öğretim ve araştırma ilkelerini benimseyen, bilim ve teknolojiyi toplum yararına kullanan, bölgesine ve ülkesinin geleceğine yön veren, güçlü ve saygın bir Selçuk Üniversitesi ideali için, Selçuk Üniversitelileri göreve çağırıyorum. “Gelin, değişimi birlikte yönlendirelim.
Üniversitemizi birlikte yönetelim; aydınlık geleceğe birlikte taşıyalım.

Prof. Dr. Yıldız, verdiği sözü yerine getiren kimileri gibi dönüşleriyle uzak ve yakından ilgisi olmayan, Bölgenin ve Üniversitenin sorunlarını bilen ve bunlara çözüm üretilecek yeti ve donanımda olan hemşerimizdir. Konya, insanlarına sahip çıkarsa, Konya ve Üniversite kazanacaktır.

■ Ölçülü ve düzenli yapılan her işin sonu başarılı olur.

BİR DAMLA:

Selçuk Üniversitesi’nin gelişmesi, ülkemizde ve dünyada saygın bir konuma ulaşmasının kaliteli insan gücünün yetiştirilmesi, mevcut akademik kadronun en etkin biçimde kullanılmasına olanak sağlayacak eğitim ve insan kaynakları sisteminin oluşturulması, yasal düzenlemelerin yapılması, yatırımlar, destek ve teşvikler ile özendirici mekanizmaların hayata geçirilmesi ile mümkün olacağına inanıyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > FERRUH YILDIZ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.