Ruşeym Torku

Fedakar Anne, Kızlarını Biberona Besliyor

  • Giriş Tarihi: 11.05.2013 16:53
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Fedakar Anne, Kızlarını Biberona Besliyor

Konya’da 63 yaşındaki Elveda Top, 6 ve 8 yıl önce kas hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen evli iki kızını biberonlardaki sıvı gıdalarla besliyor.

Why Note!?

Döne Ak 8 yıl önce; kardeşi Solmaz Çeliker ise 6 yıl önce kas hastalığı nedeniyle bakıma muhtaç hale geldi. Her ikisi de evli olan, 3 çocuk sahibi Ak ve 2 çocuk annesi Çeliker, rahatsızlıklarının ardından eşlerinin yanından ayrılarak anneleri Elveda Top’un evine yerleşti. Çocukları ise babalarının yanlarında kaldı. İlerleyen yaşına rağmen yıllar sonra yeniden kızlarına bakmaya başlayan Elveda Top, tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Adeta bir bebek gibi lavabo ihtiyacından yemesine kadar kızlarının her şeyiyle ilgilenen Top, katı gıdaları yutamayan çocuklarını sıvı yiyeceklerle besliyor. Vücutları yara olmaması için kızlarını yataklarında sık sık hareket ettiren Elveda anne, biberonla sıvı gıdalarla çocuklarını besliyor. Elveda Top, yaptığı açıklamada, kızlarının genç kızken sağlıklı olduklarını söyledi.

ÇABUK KİLO ALIYORLAR

Sonradan geçirdikleri rahatsızlık nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen çocuklarının durumuna çok üzüldüğünü belirten Top, “Sürekli yattıkları için hemen kilo alıyorlar. Çeşitli rahatsızlıklarım olduğundan artık ben de onları kaldırmakta zorlanıyorum” dedi. Zaman zaman sebebini anlayamadığı nedenden dolayı kızlarının başlarını duvara vurduğunu dile getiren Top, “Hemen onları sakinleştiriyorum. Zekalarında bir sıkıntı yok, sözümü dinliyorlar. Katı gıdaları yutamıyorlar. Ben de hep sıvı şeyler yediriyorum. Çocuklarımın bakımları daha iyi olsun diye engelli bakım merkezine vermemi istediler. Bunu duyan kızlarım ağlamaya başladı. Onlarla ben de ağladım. Sağ oldukça onları kimseye muhtaç etmeyeceğim. Kızlarıma ölünceye kadar en iyi şekilde bakmaya devam edeceğim. Kızlarım, çocukları ziyarete geldiğinde çok seviniyor” diye konuştu. Top, devletin sağladığı imkanlarla kızlarına baktığını sözlerine ekledi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Fedakar Anne, Kızlarını Biberona Besliyor
HABER YORUMLARI