YAZARLAR

“NE kadar uzun yaşarsanız yaşayın; ilk yirmi yıl ömrünüzün en uzun yarısıdır.”

***

İSA’YA DA MUSA’YA DA…

Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan “Tam Saha” dergisinde yayınlandığına göre “aşırı dozdaki yağcılık”ı, lütfen dikkate almayınız!

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu için yazılmış:

“Büyük bir bölümü üst düzeyde ve FIFA kokartı taşıyarak geçen 22 yıllık hakemliğin ardından UEFA gözlemcisi ve delegesi olarak 40 yılını bu mesleğe adadı. Şimdi adil ve tarafsız kimliğiyle MHK’nın başında.

İnşaat mühendisliğinden gelen analitik düşünme yeteneği, Belediye Başkanlığı ve milletvekilliğiyle taçlanan devlet umuru görmüşlüğüyle de gerçek bir tecrübe abidesi. MHK’nın yeni başkanıyla, yönetim anlayışı, hakemlik müessesesine getireceği yenilikler ve değişiklikler konusunda samimi bir sohbet yaptık.

SORU:MHK Başkanlığı bir ateşten gömlek sayılır. Geriye doğru düşündüğümde kamuoyunun, ‘çok iyi bir MHK Başkanıydı’ dediği bir ismi hatırlamıyorum.

Mutlaka işini çok iyi yapan başkanlar vardı ama hep kırılma noktalarıyla hatırlandılar. Dolayısıyla MHK Başkanları hep eleştirilen, yerden yere vurulan kişiler oldu. Böyle bir ortamda sizin bu göreve talip olmanız ya da teklif edilen görevi kabul etmenizin gerekçesi neydi?”

CEVAP: “Burada İsa’ya da Musa’ya da yaranamadığınız bir gerçek. Bu nedenle ateşten gömlek tanımlaması doğru. Üstelik bu işi yaparken hakemin düdüğüne tabisiniz.”

Evet, biz de katılıyoruz sayın Namoğlu’na.

Kimse geçmiş başkanlardan hiçbiri için “çok iyi” sözlerini kullanmadı. Futbolumuzdaki depremin artçıları sürerken O, gerçekten ateşten bir gömlek giydi.

İşi hiç mi hiç kolay değil.

İsa’ya da, Musa’ya da yaranamaz.

İsa’ya yaransa Musa’ya olmaz.

Musa’ya yaransa İsa’ya olmaz.

Hz. Muhammed’imize yaransa yeter!

***

DÜŞMEYEGÖR…

Evet, sadece sporda değil her alanda…

Düşmeyegörün. Bir düştünüz mü…

İşte Konyaspor örneği…

Ankara’daki TSYD turnuvasına çağrılmıyor.

Neden?.. Süper Lig’de değil de ondan.

Çünkü turnuvada Süper’dekiler yer alıyor.

Orduspor, Ankaragücü, Karabükspor, Mersin İdmanyurdu, Gençlerbirliği ve Sivasspor gibi…

Bize ne kalıyor? 1461 Trabzon, Adanaspor!

İşte yüreğimizi yakan fark burada.

Tabii, davul bile dengi dengine vururmuş.

YENİ MERAM, “Alınan bilgilere göre, Ankara ve Kayseri’de Bank Asya ile 2. Lig takımlarının katılmasıyla düzenlenecek turnuvalar için temaslar yapılacak” diyor.

Bank Asya 1’inci Lig ve 2’nci Lig ha….

Sizi bilmiyorum ama benim ağırıma gidiyor.

Öyle sanıyorum bu ders hepimize yetiyor.

*

GÖKHAN AYRILMIŞ…

Gerçekten ülkemizde isim olarak iyi bilinen ünlü bir futbolcuydu Gökhan Emreciksin.

Yine de iyi bir futbolcudur.

Ama Konyaspor’da oynamıyor, oynayamıyor.

Ve sürekli sorun çıkartıyor.

Teknik direktör Osman Özdemir ‘in uyarılarına rağmen antrenmanlara ve yemeğe hep diğer futbolculardan sonra geliyor. Disiplinsiz hareketler yapıyor. Futbolcu arkadaşlarına tepeden bakıyor. Kadro dışı kalınca Konya’yı terketmiş.

“Ne Şam’ın şekeri ne Arap’ın yüzü”

Ayrılmakla da iyi etmiş.

Yönetim bilir ama önerimizdir:

Ne kadar alacağı var, o kadar ceza…

> Yeni Meram >Yazarlar > Fark
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.