Torku Jelifest

Eski MHP Milletvekili Koray Aydın Konya’da

  • Giriş Tarihi: 10.06.2016 9:41
  • Güncelleme Tarihi: 9:41
Eski MHP Milletvekili Koray Aydın Konya’da

Eski MHP Milletvekili Koray Aydın, "Bulunduğumuz divandan, dergahtan Allah'ın izniyle fitne ateşine düşenler başarılı olamayacak. Onun yerine eskiden olduğu gibi ülküdaşlar olarak yeniden bir araya geleceğiz." dedi.

Mutlu Akü

Aydın, Konya’da bir düğün salonunda MHP üst kurul delegeleriyle iftar programında bir araya geldi. Aydın, burada yaptığı konuşmada, ilerleyen günlerde MHP’nin 1 Kasım seçimlerinde yaşadığı kaybın telafi edilerek, halkın desteğiyle yeniden başarıya ulaşacağını bildirdi.

“Türk Milliyetçiliği fikir ve aynı zamanda bir aydın hareketidir”

MHP’nin kökünün tarihi sürecini aktaran Aydın, “Osmanlı’dan Cumhuriyete kadar intikal eden çizgide Türk Milliyetçiliği fikir ve aynı zamanda bir aydın hareketidir. Cumhuriyetin kurucu değerlerini Türk Milliyetçi ideolojisi belirlemiştir. Bu kadar köklü bir entelektüel yapı ve geniş bir fikir deposuna sahip olan bu siyasal hareketin bugün büyük hazinesinden yeteri kadar faydalanamaması, itici güç ve motor gücü haline dönüştürememesi kabul edilemez.” ifadesini kullandı.

Aydın, MHP Genel Başkanı olarak görevlendirildiği takdirde partisinin köklü ve entelektüel gücünü yeniden ortaya koyacağını belirterek, şöyle devam etti:

“Bu tarihsel büyük birikimiyle milliyetçi hareketin siyasal düşüncesinin yönetim şekline yansıtılmasına ve bu hamurun yorulmasıyla ortaya çıkacak vizyonumuzu Türk milletinin önüne bir hedef olarak koyarak, önce ülküdaşlık ve sevgi tohumlarıyla birbirine kenetlediğimiz MHP’ye ailesini o hedefe kilitleyerek daha sonrada onun yaratacağı farkındalıkları bütün Türk milletini arkamıza katarak milletimizin önüne koyacağımız tarihsel vizyonumuzu yerine getirecek ve Türk’ün çağını yeniden hep birlikte yatacağız.”

Bugün Türkiye olarak Cumhuriyet dönemi içerisinde en kötü durumu yaşar hale geldiklerini iddia eden Aydın, “Ekonomi ve dış politikanın yaptığı yanlışlarla artık selam verecek bir komşumuz yok. Öyle bir dibe vurmuşuz ki terörü bile göremez hale geldik. İçinde bulunduğumuz bu hal Cumhuriyet tarihin şimdiye kadar en kötü halini yaşıyoruz.” diye konuştu.

 “Türkün çağını yeniden nasıl yakalarız, düşünüp kafa yoralım”

İşe kardeşlikle başlayacaklarına işaret eden Aydın, “Bulunduğumuz divandan, dergahtan Allah’ın izniyle fitne ateşine düşenler başarılı olamayacak. Onun yerine eskiden olduğu gibi ülküdaşlar olarak yeniden bir araya geleceğiz. Kendi işimize bakalım nasıl bu karanlıkları söküp atacağız onu düşünelim. Türkün çağını yeniden nasıl yakalarız, düşünüp kafa yoralım. Ülküdaşlarımın ben de bir düş kurdum bu kutlu vazifeyi üstlenmeye Allah’ın yardımı ve sizin takdirinizle bu kutsal vazifeyi üstlenmeye karar verdim.” ifadesini kullandı.

Anayasanın yeniden yapılandırılacağına değinen Aydın, Türkiye’nin en büyük gençlik hareketine MHP’nin sahip olduğunu belirtti.

Aydın, yaptıkları çalışmalarla kadınları ön plana çıkacaklarını belirterek, adalet ve güvenin yeniden tesis edileceğini kaydetti.> Yeni Meram >Konya > Eski MHP Milletvekili Koray Aydın Konya’da
HABER YORUMLARI