kapat
Ruşeym Torku

Erzurum Şeker Fabrikası ihalesine teklif veren olmadı

  • Giriş Tarihi: 16.04.2018 15:08
  • Güncelleme Tarihi: 15:08
Erzurum Şeker Fabrikası ihalesine teklif veren olmadı

Erzurum Şeker Fabrikası ihalesine teklif veren olmadı.

Erzurum Şeker Fabrikası ihalesine teklif veren olmadı.

Ak Parti hükümeti tarafından alel acele satışa çıkarılan 14 şeker fabrikasından biri olan Erzurum Şeker Fabrikası ihalesine teklif veren olmadı. Erzurum şeker fabrikası ihalesine sadece iki firma katıldı. Doğuş Gıda Yiyecek ve MBM Enerji teklif verirken, masada sadece MBM Enerji yer aldı. Doğuş ihaleye gelmedi, ancak teklifini gönderdi. İhale 211 milyon lirayla başladı, ancak MBM Enerji Enerji bu rakamı duyunca ihaleden çekildiğini açıkladı. Doğuş da masada olmadığı için ihale teklifsiz sona erdi. İhaleler bugün saat 14:30’da başladı.Turhal Şeker Fabrikası saat 15:00’de, Ilgın Şeker Fabrikasının ihalesi de saat 16:00’da yapılacak.

4 FABRİKANIN İHALESİ BİTTİ

Bor Şeker Fabrikası’na 336 milyon, Yozgat’a 275 milyon lirayla Doğuş Gıda; Kırşehir’e 330 milyon lirayla Tutgu Gıda; Çorum Şeker Fabrikasına da 528 milyon lirayla Safi Yakıt en yüksek teklifi veren olmuştu. Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Verilen teklifler iyi” demişti.

SIRADA DİĞER FABRİKALAR VAR

18 Nisan’da Afyon, Alpullu, Burdur, Elbistan ve Muş Fabrikaları ile teklif verme süreleri uzatılan Erzincan ve Kastamonu Fabrikaları için teklifler alınacak.> Yeni Meram >Ekonomi > Erzurum Şeker Fabrikası ihalesine teklif veren olmadı
HABER YORUMLARI