Lanse Tur

Torku Jelifest

Erdoğan’dan öğrencilere burs müjdesi!

  • Giriş Tarihi: 3.10.2018 13:29
  • Güncelleme Tarihi: 13:32
Erdoğan’dan öğrencilere burs müjdesi!

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan öğrencilere müjde geldi. Erdoğan öğrencilerin burs miktarlarını artırma kararı aldıklarını söyledi. Erdoğan, "Önümüzdeki yıl için öğrencilere lisansta 500, yüksek lisansta bin lira, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık" dedi.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrencilere müjde geldi. Erdoğan öğrencilerin burs miktarlarını artırma kararı aldıklarını söyledi. Erdoğan, “Önümüzdeki yıl için öğrencilere lisansta 500, yüksek lisansta bin lira, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları: Yabancı öğrenci sayısı ülkemiz hakkında olumsuz propagandalara rağmen arttı. Yarın bugünden daha güçlü olacağız buna inanıyorum. Ülkemizde üniversiteli öğrenci sayısındaki artış dünyadaki yerimizi güçlendiriyor. Cumartesi Pazar günleri artık okullarımızda öğretmenleri vasıtasıyla orada kendisine destek vermek durumundadır. Artık benim vatandaşım kolundaki bileziği, ahırındaki hayvanı satıp çocuğunu dershanelere göndermek durumda kalmayacak. Öğrencilerimizin barınma sorunu için açtığımız yurtların yatak kapasitesi 640 bini buldu.Öğrencilerimiz nedense hep burs istemekte ancak krediye yanaşmıyor. Kredi de iş bulduktan sonra faizsiz ödenecek bir burstur.

LİSANSA 500, YÜKSEK LİSANSA 1000 LİRA
Buradan öğrencilerimize bir de müjde vermek istiyorum. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılı için kredi burs miktarını lisansta 500 lira, yüksek lisansta 1000 lira, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık. Türkiye her alanda çağı yakalamak ve ötesine geçmek istiyorsa önce dijital dönüşümünü sağlamak zorundadır. Biz milletimizin zekasına ve üretkenliğine güveniyoruz. Dijital teknolojilerin kullanımı ve geliştirilmesi konusunda dünyadaki öncü ülkeler arasına girmek istiyoruz. Bunun için verimliliği ve rekabet gücünü yükseltecek projelere destek vereceğiz.Ülkemizin sahip olduğu verileri topraklarımızı gibi hassasiyetle korumazsak geleceğe güvenle bakamayız.Üniversite öğrencilerimizin yüksek öğretimde yetenek yönetimi sistemine geçmektir. Kamuda veya özel sektörde bu öğrencilerimizin istihdam edilmesini sağlayacağız.> Yeni Meram >Politika > Erdoğan’dan öğrencilere burs müjdesi!
HABER YORUMLARI