kapat
Ruşeym Torku

Erdoğan: “Dilimde tüy bitti ama faizler inecek!”

  • Giriş Tarihi: 8.04.2018 12:00
  • Güncelleme Tarihi: 12:03
Erdoğan: “Dilimde tüy bitti ama faizler inecek!”

Türkiye'deki faizlere yönelik eleştirisini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Enflasyonun nedeni yüksek faiz. Söyleye söyleye dilimde tüy bitti ama devam edeceğim” dedi.

Why Note!?

Türkiye’deki faizlere yönelik eleştirisini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Enflasyonun nedeni yüksek faiz. Söyleye söyleye dilimde tüy bitti ama devam edeceğim” dedi.

Yüksek faize dönük eleştirilerini sürdüren ve bu konuda bir çalışma yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Enflasyonun nedeni yüksek faizler. Söyleye söyleye dilimde tüy bitti ama söylemeye devam edeceğim. Faizleri düşüreceğiz” dedi.

GİZLİ SAKLI DEĞİL

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu’nun (MKYK) önemli gündem maddelerinden biri de ekonomi ve faizler oldu. Erdoğan, partisinin son yapılan MYK toplantısında faizler ile ilgili eleştirilerinin kamuoyuna da yansıdığını hatırlatarak, “MYK’da yüksek faiz oranları ile söylediğim sözler gizli saklı değil. Ben her zaman bu konuya dikkat çekiyorum. Kamuoyu önünde de söyledim” diye konuştu.

YATIRIM YAPILMAZ

Faizlerin düşürülmesi gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümetin bu konuda yaptığı çalışmanın tamamlanması ile birlikte önlemlerin devreye sokulacağını ifade etti.

Sabah’ın haberine göre, Gezi Parkı eylemleri sırasında faizlerin arttığına dikkat çeken Erdoğan, “Bugün yüzde 20’ler civarında. Böyle bir faiz oranının olduğu yerde kim yatırım yapmak ister?” diye sordu. Türkiye’nin faiz belasından mutlaka kurtulması gerektiğinin altını çizen Erdoğan, oranların düşürülmesi konusundaki kararlılığını bir kez daha dile getirdi.

BANKALAR ÇOK KÂR EDİYOR

MKYK üyeleri de bankaların yüksek kârlarını gündeme getirerek, “Enflasyonun üzerinde kâr ediyorlar. Bu kadar kâr edeceklerine, kredi imkânlarını genişletsinler. Faizlerin düşürülmesi konusunda çalışma yapılırken, bu unsur da göz önünde bulundurulabilir” tespitinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bankaların yüksek kâr etmelerinden duyulan rahatsızlığa hak verdi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Ekonomi > Erdoğan: “Dilimde tüy bitti ama faizler inecek!”
HABER YORUMLARI