YAZARLAR

Kanlı senaryolara karşı uyanık olalım

27 Ekim 2019 tarihinde ABD başkanı Trump, Rusya kontrolüne terk edilen İdlib vilayetimizde bir harekâtın gerçekleştirildiğini duyurdu. Duyuruda DEAŞ ismi verilen, bölgenin işgaline zemin hazırlamak için terör eylemleri yaptırılan örgütünün lideri olduğu iddia edilen kişinin öldürüldüğü iddia edildi.

İslâm’ı temsil etme yetkisi ve yeterliliği olmayan, yaptıkları eylemlerden en çok Müslümanların zarar gördüğü kuklalar; hangi kutsalı istismar ederlerse etsinler kendilerine verilen görev sona erince efendileri tarafından hunharca ortadan kaldırılırlar. Veya ortadan kaldırılma süsü verilerek makyajlanarak görevini sona erdirirler. Batı’nın hastalıklı fikir kulüplerinde eğitilip ‘lider’ denilenler, hangi müstesna kahramanımızın ismini kullanırsa kullansın yaptıkları eylemin giriştikleri mücadelenin ne o mübarek insanların temsil ettiği İslam ile alakası vardır ne de ülkelerinin menfaatleri ile alakası vardır. Bunlar İslam’ın adını kullanarak emperyalizmin Ortadoğu’da emellerine ulaşmak için kullandığı terör örgütüdür. Eğiten, silah ve lojistik destek veren, Müslüman kanının akması için bunları sahaya süren emperyalizmin temsilcileri miadı dolan kuklalarını zamanı gelince de acımazsızca ortadan kaldırmaktadırlar. Önce el kaide sonra DEAŞ’ı ortaya sürenler bakalım bu operasyon sonrası sahaya kimi sürecektir?

Bu sahte liderlerin isimleri önüne hangi İslâm unvanı koyulursa koyulsun, Ebubekir essıddık’ın, Hamzaların, adı ve aziz hatırası pirüpak, Peygamber’in ‘halifesi’ unvanı makamların en üstüdür. İslâm her daim muzaffer olarak kalacaktır. Kuklalar ise emperyalizme hizmetlerinden dolayı hep lanetle anılacaklardır.

Kuklaları olarak bölgeye monte ettikleri Bağdadiye her türü desteği veren güçler her ne hikmetse onu yakalamayı bir türlü becerememişler. Uzun istihbarat çalışmaları sonunda yerini tespit ettiklerini iddia ederek ortadan kaldırıldığını zafer nidalarıyla dünyaya ilan etmişlerdir. Bu yalana aklıselim sahibi hiçbir insan inanmaz. Bağdadinin ortadan kaldırılması bölgede terörün sonunu getirir mi?

Suriye üzerinde son yapılan anlaşmalarla emellerine büyük ölçüde ulaşan Amerika ve Rusya son operasyonla bölgemizde maksatlı bir psikolojik harekâtın işaretini vermiştir. Yeni hedefler için yeni kuklalar sahaya sürülecektir. Yargılanmadan infaz edildiği iddia edilen bu kişinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuracağı, uluslararası gözleme açık mahkemelerde yargılanması ve kendisini kimlerin kullandığının deşifre edilmesi gerekirdi. Bu operasyonla gerçeklerin ortaya çıkması engellenmiştir. Bölgemizde emperyalizmin sahaya sürdüğü İslam adına kandırılmış kuklaların artık uyanma zamanı gelmiştir.

> Yeni Meram >Yazarlar > Emperyalizm Ortadoğu’da yeni oyunlar peşinde
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.