Torku Jelifest

Dünya Çevre Haftası’na yakışmadı

  • Giriş Tarihi: 10.06.2015 4:11
  • Güncelleme Tarihi: 4:11
Dünya Çevre Haftası’na yakışmadı

Yaz mevsiminin gelmesi ile soluğu park ve bahçelerde alan vatandaşların yerlere attığı çekirdek kabukları, Konya’nın yeşil dokusuna zarar verdiği gibi, Belediye temizlik ekipleri için de büyük sorun oluşturuyor. Çevredeki bu çirkin görüntüler, Dünya Çevre Haftası’na yakışmadı.

Havaların ısınması ile birlikte vatandaşlar park ve bahçelerde vakit geçirmeye başladılar. Duyarlı olmayan birçok vatandaş, parklardaki çimlerin çekirdek kabuklarıyla dolmasına sebep oluyor. Duyarsız kişilerin bu sorumsuzluğu, çirkin bir görüntü oluşturmanın yanında ekolojik dengeye de zarar vererek, çimlerin kurumasına yol açıyor. Belediye ekipleri, ‘çimlere kabuklu yemiş atmayınız’ uyarı yazısı yazmasına rağmen, vatandaşlar bu konuda duyarsız olmaya devam ediyor.

dunya-cevre-haftasina-yakismadi-2

TEMİZLİK EKİPLERİ TEPKİLİ

Çimlerin arasında kalan ve temizlenmesi oldukça güç olan kuruyemiş kabuklarına tepki gösteren ve bu atıkların çevreye zarar verdiğini belirten temizlik işçileri; “Biz kuruyemiş kabuklarını çimlere atan bazı vatandaşlara kabukları gazete kâğıdının üstüne atmaları için gazete kâğıdı veriyoruz fakat buna rağmen çimlere kabuk atan birçok kişi var. Bu şekilde davranan vatandaşlar hem bizim işimizi zorlaştırıyorlar hem de çevreye büyük zarar veriyorlar. Bu konuda vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandılar. Ayşegül İlisulu> Yeni Meram >Konya > Dünya Çevre Haftası’na yakışmadı
HABER YORUMLARI