YAZARLAR

***

“SEN! Kandili göremeyen kör! Kandille neyi göreceksin?”

***

ALKIŞLAR YÖNETİME

Öncelikle Konyaspor yönetimini, kulübü çok ağır bir badireden kurtardıkları için gönülden kutluyoruz. Ya onlar olmasaydı?. Olmasaydı, batmıştık kısacası… Temsilcimiz bu yönetim sayesinde yine büyüklüğünü gösterdi ve kendine-Konya’ya yakışanı yaptı. Şimdi bütün iş hepimizin desteğine kaldı.

***

GÖRÜŞ AÇILARI

TFF Başkanı MAA, kupa maçlarını yayınlama hakkını kazanan Medya Grubu ile kanallarıyla birlikte, futbol ekonomisine yeni bir oyuncunun katıldığını belirterek, Onların yatırım ve katkıları ile futbolumuz daha da gelişecek” demiş. Haa, demek ki, futbolumuz gelişiyormuş da “daha da” gelişecekmiş. Biz kış uykusundaymışız, haberimiz yokmuş! Sayelerinde nice gelişmelere!..

***

BÜTÜN İŞ PARADA

Basketbol 1. Ligi’ne emin adımlarla yürüyen Torku Selçuk Üniversitesi’nin Coach’ı Halil Üner, “Benden bu kadar” diyerek çekip gitmiş. Başarılıydı, ayrılması soğuk duş etkisi yarattı.

Ayrılış nedeni, “Parasızlık”mış. Oysa Selçuk’un yönetimi, parasal açıdan kocaman yöneticilerle dolu. Hatta arkadaşlarla birlikte imrenmiştik, “Konyaspor yönetiminden…” diyerekten…

Kısaca, “Dünya Basketbol Federasyonu” diyeceğimiz büyük bir kuruluşun yönetim kurulunda TSYD genel başkanı sayın Esat Yılmaer de var. Ne demişti Ankara’da Yılmaer bizlere: “Halil Üner çok akıllı, çok bilinçli, çok çalışkan, hedefli biridir. Ama serbest bırakmayacaksınız… Benim elimde olsa Türk A Milli takımının başına getirirdim.”

Üner, daha önce başka kulüplerle paslaşıyordu.

Trabzon, Coach Tolga Öngören’le yollarını ayırdı ve Halil Üner’e, “Hadi gel” davetiyesi çıkardı. Üner de gitti imzayı çaktı.

Sadece futbolda olmuyor ki… İşte size basketboldan bir örnek bu… Sayın Üner Selçuk’u aldatmış olabilir mi? Politik cevabı: Olabilir de olmayabilir de… Sonuçta öyle ya da böyle ayrılıp gitti.

Yöneticilerimizden Okay Tınkır şöyle diyor: “Kimse endişelenmesin, her şey yolunda.” “Kanka”m Selami Aşkın hep şöyle der: “Allah herkesin işini gücünü rasgetirsin.”

***

DOSTLAR…

28 Aralık yaş günümdü. Aynı zamanda babamın da ölüm yıldönümü… Bu nedenle kutlamadım, ama yine de sağolsunlar, yüz yüze görüştüğüm arkadaşlarımdan başka, dostlarımdan sayısız mesaj aldım.

Okay Tınkır’dan Yıldız Durak’a, Abdullah Kart’tan Yüksel Soylu’ya, Vejdi Çınar’dan Zafer Demir’e, Ferit Hepokur’dan İbrahim Okumamış’a, duayenim Rıdvan Bülbül’den Volkan Berk’e, Mehmet Kaçıran’dan Konyagücü’ne, Orhan Şener’den Orhan Berk’e, Ali Oğuz Meydan’dan Muammer Soylu’ya, Cemal Gürsel Menteşe’den Galip Kabaklarlı’ya, Nevzat Dinçbudak’tan Hakan Armutçu’ya, İsa Ay’dan Ahmet Baloğlu’na, Tayfun Yenikaynak’tan Bahri Güzelkılınç’a, Arif Çelik’ten Atilla Kocaoğlu’na, Ömer Ersöz’den Seyfi Atamer’e, AIPS Genel Merkezi’nden Tevfik Pekçak’a, Hüseyin Erciş’e, İzmir’den Metin Altın’a, Zafer Varol’a, Kemal Soylu’ya, Sabit Horasan’a, Metin Temiz’e, Cem Cambaz ile İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerdeki gazeteci arkadaşlarıma……

Hepsine tek tek teşekkür ediyorum.

Kendilerine aynı dileklerimi sunuyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Dostlar
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.