YAZARLAR

***

“YARINI iyileştirmenin tek yolu, bugün neyi yanlış yaptığını bilmektir.”

***

ZEKİ ÇİMEN ÜZERİNE

Konyaspor bir yandan kadrosunu güçlendirirken, öte yandan Sivas maçının hazırlıklarını neşe içinde sürdürüyor. Transfer çalışmaları devam ediyor. Şu anda hiçbir sorun yok, parasızlıktan gayrı!

Bazıları “Bir resim, bir isim”lik olsa bile tüm yöneticileri sever sayarım da…. “Biz daha çok canlar yakacağımıza inanıyoruz” diyen Mali İşlerden Sorumlu Başkan 1. Yardımcısı sayın Zeki Çimen’i daha da sever sayarım. Çünkü bir halk adamı, halkın içinden gelen, reklamdan ısrarla kaçınan, mütevazi bir kişi olan O, bir dönem kulüp “kayyum”a kalmak üzereyken tek başına savaşmış, cebinden çuvalla para harcamıştı. Hüsnü Özkara’yı da getirmiş, takımın şampiyon olmasında en büyük rolü oynamıştı.

“Sezar’ı öldürelim, ama hakkını verelim.” Keşke Zeki Çimen gibi 8-10 yöneticimiz olsa…

***

HER İŞİMİZ YARIM

Halter’den başlayalım.

Atletizm’le devam edelim.

Doping, sonunda er meydanına kadar sıçradı.

En son Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa maçı sonrası Galatasaraylılara verilecek madalyon Fenerbahçelilere, Fenerbahçelilere verilecek madalyonlar Galatasaraylılara verildi. Sonra onlardan alınıp onlara verildi!

Pekii, doping denilen terbiyesizlik diğer branşlarda yapılmıyor mu? Bal gibi yapılıyor da kontrolleri yok. Spor Bakanı sayın Suat Kılıç da söylüyor: “Biz göreve geldik, dopingle ciddi şekilde mücadele ediyoruz. Yani bizim dönemimizde çıkmış değil. Çok eskilerden beri devam ediyor.”

Vallahi ne desek bilmiyorum.

Her işimiz yarım yamalak.

Yuvarlanıp gidiyoruz işte…

***

TANMAN’DAN GANA SONRASI

Galatasaray ve milli takım eski kaptanlarından Cüneyt Tanman’ın yorumu: “Abdullah Avcı’nınki gündemi saptırmak. Emre’yi, Volkan’ı, birkaç tane daha yaşlı oyuncuyu oynattığınız için de eleştirilebilirsiniz. Milli takım teknik direktörü eleştirilir. O, kadroya gençti, yaşlıydı diye bakmayacak. Türkiye’nin o gün sahaya çıkmaya hak eden, kendi takımında oynamaya da bilir, 11’ini sahaya sürer. Başarısız olursa bu onun hanesine yazar. Avcı bundan sonra gençlik konuşacak durumda değil. Andorra’yı yeneceksin, Romanya’yı yeneceksin.”

Bu noktada yorum sizlerin.

***

CUMARTESİ’DEN…

Vatandaş Mülayim: “Bir insan olarak siyasi görüşlerini paylaşıyorlar. Bir futbolcu olarak Emre, ‘3 yetmez 4 gol

yememiz gerekirdi!’ diyor.”

Ali Pala: “Emre’ye siyasi içerikli bu hareketinden sonra ceza verilmezse, bugün ‘Rabia’ yarın ‘Diren Gezi’ selamı,

öbürgün koro halinde siyasi mesajlar birbirini izler.” (Nitekim Beşiktaş-Trabzon maçında 40-50 bin kişi koro halinde

‘Gezi Direnişi’nde sloganlaşan “…gel bakalım, gel bakalım… Delikanlı kim bakalım” diye bağırdı.

Kelaynak Kuşu: “Spor siyaset üzeri bir görevdir. Sporda siyaset olmamalı. Sporcu da insandır, siyasi görüşe sahiptir ama bunu açık şekilde belli etmesi, kendisini ve takımını zora sokar. Sporcu, yaşamdaki siyasi olayları kendi dost çevresinde konuşsa dahi bunu taraftarı ve toplumun gözüne sokacak şekilde amaçlı yapmamalıdır. Unutmayalım, ‘ne sağcıyım ne solcu futbolcuyum futbolcu’ sloganı bir zamanlar çok popülerdi.”

Mustafa Dinçer: “Her insanın dileği Mısır’da akan kanın durmasıdır. Ancak ‘Başbakanın yanındayım’ demek için statlarda, ‘seyircilere siyaset yasak, futbolcuya serbest’ olmamalı.”

> Yeni Meram >Yazarlar > Doping
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.