YAZARLAR

Hatırlanacağı üzere 2005 yılının ilk aylarında Seydişehir’ e bölgenin Ağız ve Diş Sağlığı merkezi kurulacağı açıklanmış, ancak her nedense Ağız ve Diş Sağlığı merkezi yerine on diş doktorunun hizmet vereceği Diş Ünitesi kurulmasına karar verilmişti.

Ağız ve Diş sağlığı merkezinin açılmasını engelleyen ya da açılmasını sağlayamayanları vicdanları ile başbaşa bırakıyorum.

Diş Ünitesi 2005 yılının haziran ayında kurularak hizmet vermeye başladı. Gönlümüz bölgeye hizmet verecek Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kurulmasından yanaydı ama Diş Ünitesinin kurulmasına da sevindik.

Diş Ünitesi on doktorun on poliklinikte hizmet vermesi ile başladı ancak geçen süre içinde doktor sayısı beşe kadar düştü.

Şu anda Diş Doktorları Harun Onar, Mehtap Seval Onar, Mehmet Avcı, Yunus Açıkgöz, Şerife Bazyraktar, Protez teknisyenleri Metin Demirel, Hüseyin Özkan, Ertuğrul Üstün, Murat Özkan, Bekir Doğan, İsmail Yücel, Veri elemanı olarak Fatih Seyhan, Mehmet Balcı, Tarık Harmankaya, Davut Çiftçioğlu, Feridun Kırkaç, Bünyamin Güleç, röntgen teknisyenleri ve temizlik görevlisi Mehmet Taşdöğen, ünitede görev yapıyor.

Ünite tamamen randevulu olarak çalışıyor, haftada iki gün Pazartesi ve Çarşamba günleri olmak üzere mesai saatleri dışında da hastalara randevulu hizmet veriliyor.

On doktorun on poliklinikte hizmet vermesi gerekirken şu anda beş doktor beş poliklinikte hizmet veriyor. Sizin anlayacağpınız beş doktor faal beş doktor eksik ama buna rağmen beş doktor ve çalışanlar olağanüstü bir preformans göstererek Seydişehir ve bölgedeki hastalara başarı ile hizmet veriyor.

Verilen hizmet sonucu son aylarda hasta yoğunluğu arttı. Bozkır, Ahırlı, Yalıhüyük ileçelerinin köyleri ve beldelerinin yanısıra, Cevizli, Akseki Yarpuz bölgelerinin de hastaları Seydişehir’ e gelmeye başladı.

İşin önemli tarafı ise yıllarca komşu bir hastaneye özenirdik şimdi o hastanenin hizmet verdiği Gökçimen ve Bayavşar beldeleri başta olmak üzere Beyşehir ilçesinden ve bağlı yerleşim birimlerinden hastalar da Seydişehir Devlet hastanesi Diş ünitesini tercih etmeye başladı.

Devlet Hastanesi diş ünitesini böyle tercih edilir hale gelmesinin tek sebebi hastaların memnun olması.

DESTEK VE TAKDİR

Diş ünitesinde çalışan doktorundan, teknisyenine ve temizlikçisine kadar halktan tek istekleri var. DESTEK ve TAKDİR, halkımızın da bu fedakar ve çalışkan insanlara destek olması ve takdir etmesi çalışma azimlerini artıracaktır.

Edindiğim bilgiye göre Diş Ünitesinde malzeme ve cihaz konusunda eksiklik yok, günde ortalama bir doktor 40 civarında hastaya bakıyor. Toplamda her gün 200 yeni hasta giriş yapıyor eski hastalarla birlikte tedavilerine devam ediliyor.

Diş ünitesinin eksik olan beş doktorunun kısa sürede atanması Üniteye olan ilgiyi daha da artıracağı kanısındayım. Bu konuda da görev hastane idaresine,siyasi iradeye düşüyor.

HALK MEMNUN

Diş Ünitesinde gördüğü tedaviden, gösterilen ilgi ve güleryüzden memnun olan hastalardan bir kısmı telefonla, bir kısmı da şahsen memnuniyetlerini belirterek bu konuda bir teşekkür yazısı yazmamı rica ettiler.

Halkın şikayetlerini her zaman dile getiriyoruz, memnuniyetlerini de dile getirmek görevimiz. Halkımızı memnun eden Seydişehir Devlet Hastanesi Diş Ünitesi doktorlarına,çalışanlarına ve Seydişehir Devlet Hastanesi Başhekimliğine teşekkür ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Diş Ünitesine Tebrikler,
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.