Torku Jelifest

Dikkat! Sizin de başınıza gelebilir! Konya’da filyasyon ekibi kılığında hırsızlık girişimi

  • Giriş Tarihi: 14.01.2021 11:19
  • Güncelleme Tarihi: 11:27
Dikkat! Sizin de başınıza gelebilir! Konya’da filyasyon ekibi kılığında hırsızlık girişimi

Konya'da pandemiyi fırsat bilerek filyasyon ekibi kılığında bir eve giden 4 hırsızlık şüphelisi evde çalışan yardımcı kadının şüphelenmesi sayesinde amacına ulaşamadı. "İl Sağlık Müdürlüğünü arayıp teşekkür edeyim" diyen kadının uyanıklığı, ev sahibini soyulmaktan kurtardı.

İddiaya göre Konya’da 4 kişilik hırsızlık şebekesinin üyeleri, koronavirüs zincirini oluşturan kişileri bulmak için görev yapan filyasyon ekibi gibi giyindi.

Bu yöntemle bir dairenin zilini çalan şüpheliler, ev sahibi ve çalışanına filyasyon ekibinde görevli olduklarını, test yapıp kendilerine ilaç vermek üzere geldiklerini söylediler.

Biri, şoför 3’ü sağlık çalışanı görünümlü kişilerin davranışlardan şüphelenen evin çalışanının, “İl Sağlık Müdürlüğünü arayıp bu hizmetinden dolayı teşekkür edeyim” demesi üzerine, sözde filyasyon ekibi çalışanları evden kaçarak izlerini kaybettirdi.

Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da da filyasyon ekibi kılığında kimsenin bulunmadığı evlere girerek 500 bin lira değerinde eşya çalan 2 hırsız tespit edilmiş, şüphelilerden biri yakalanmıştı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Dikkat! Sizin de başınıza gelebilir! Konya’da filyasyon ekibi kılığında hırsızlık girişimi
HABER YORUMLARI