Torku Jelifest

Demirtaş’a çok sert cevap

  • Giriş Tarihi: 16.09.2015 17:11
  • Güncelleme Tarihi: 17:11
Demirtaş’a çok sert cevap

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Bayrağını da al gel” çağrısına ’ırkçı’ yorumunu yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a çok sert cevap verdi.

Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, TOBB’un organizesinde yapılacak “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” mitingi öncesi yapılan “Bayrağını al da gel” çağrısına tepki gösteren ve “Bayrağını al gel” çağrısını ırkçılığı tetikleyecek bir çağrı olarak değerlendiren Selahattin Demirtaş’a sert tepki gösteren MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Kim ne kadar ürürse ürüsün bu millet ‘ezan dinmez, bayrak inmez’ demeye devam edecektir” dedi.

“BAYRAĞIMIZA DÖNÜK HAİNCE BİR SALDIRIDIR”

TOBB tarafından yapılan “Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” adı altında düzenlenen mitingi olumlu gördüklerini ve açık olarak desteklediklerini belirten Oktay Vural, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı isim vermeden eleştirerek, Türk bayrağını tahrik unsuru olarak görenlerin bu milletin ve devletin düşmanlığını yapmak isteyenler olduğunu kaydetti. Vural, “Böyle bir toplantıda sadece Türk bayrağı olsun’ çağrısı yapıldı, doğrusu bu da önemliydi. Fakat utanmadan, sıkılmadan bayrakla ilgili çağrıyı ırkçı eylem olarak nitelendiren terör örgütünün siyasi uzantıları sahneye çıkıyor. Ay yıldızlı bayrağa vatandaşlarımızın sahip çıkmasından neden rahatsız olunuyor. Türk bayrağını tahrik unsuru olarak nitelemesi bayrağımıza dönük haince bir saldırıdır. Bayrağı ırkçı olarak niteleyenler bu bayrağın koruduğu değerlere hainlik yapanlardır. Bu bayrak Türk milletinin birlik ve bütünlüğünün sembolüdür. Bayrağımızı tahrik unsuru olarak görenler ancak bu devlet ve milletin düşmanlığını yapmak isteyenlerdir. Kim ne kadar ürürse ürüsün bu millet ‘ezan dinmez, bayrak inmez’ demeye devam edecektir. Bu zihniyet Kürt kökenli kardeşlerimizin hiçbirisinin niyetini temsil etmemektedir” diye konuştu.

“TERÖR ÖRGÜTÜNE NEFES ALDIRANLAR ÇIKSIN MİLLETTEN ÖZÜR DİLESİN”

İstanbul’da 20 Eylül Pazar günü yapılacak “Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses” mitingine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılacak olmasına tepki gösteren Oktay Vural, “Cumhurbaşkanı ve Başbakan eğer mitinge katılacaksa, bence bunlar teker teker oraya çıkıp bu milletten özür dilemeliler. Terör örgütüne nefes aldıranlar çıksın milletten özür dilesin. Bir daha yapmayacağınıza yemin edin. Benim askerimi ve polisimi nefessiz bırakacaksın, terör örgütüne can suyu vereceksin sonra da çıkıp bu mitingde arzı endam edeceksin, timsah gözyaşları dökeceksiniz. Teker teker aziz milletimizden, gazilerimizden özür dileyip, pişmanlık duyduklarını ifade etsinler” şeklinde konuştu.

“ASLINDA BİZ BU KORKAKLARI BİLİYORUZ”

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın’ın internete yüklenen konuşmasına tepki gösteren Vural, “Milletvekili misin, nesin, böyle bir milletvekili olabilir? Tehditler savuruyor, ‘dayak yememişler’, aslında biz bu korkakları biliyoruz. Bu korkaklar 12 Eylül 1980 öncesinde biz mücadele ederken bunlar ya karyolanın altında saklanıyorlardı, ya da tarlada top oynuyorlardı. Devlet gücünü kullanarak insanları tehdit etmek. Demokrasi ve hukuk devleti nasıl oluşacak? İşte bu yöntem terörü ve şiddeti meşrulaştıran yöntemdir. Acaba Cumhuriyet Savcıları bu tehditler karşısında ne yapmıştır?” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Politika > Demirtaş’a çok sert cevap
HABER YORUMLARI