YAZARLAR

“ZAFER, zafer benimdir diyebilenin; başarı, başaracağım diye başlayanın ve başardım diyebilenindir.”

* * *

KİLİDİ AKYÜREK ÇÖZER…

Konyaspor eski başkanlarından Ahmet Şan’dan: “Düşündüğüm gibi bir yönetim oluşursa neden görev almayım? Büyükşehir Belediye Başkanımızla bir konuşmam olmadı. Şayet benim de yönetimde yer almam istenirse görevden kaçmam ve seve seve hizmet ederim.”

Bir dönemde “Enişte-Kayın” demişlerdi. BŞ. Belediye Başkanı sayın Tahir Akyürek, kulüp yönetimi söz konusu olduğu için bundan pek hoşlanmıyordu. Ve bugün Akyürek “evet, Ahmet Şan” derse o olur.

Sayın Şan’ın sosyal yönü, görüşü, çevre ile diyalogları Karapınar’la orantılanmayacak kadar geniştir, samimidir ve kenti kucaklayacak bir yönetimle, inanıyoruz takımı yeniden Süper Lig’e yükseltecekir. Zaten şimdiki başkan, “alacak varsa giderim” diyor. Yeni bir yönetim çıkmazsa, “gördünüz mü?” diyecek. En büyük ve tek kozu bu.

* * *

ÖNÜNE gelen futbolcu öneriyor.

Bu rezilliğe neden düştük dersiniz?

Önerilirken hiç mi düşünülmüyor?

Açıkçasını söylemek istiyorum.

Duymak istediklerimi duydum.

İçimizi ferahlatan açıklama, başkan Bahattin Karapınar’dan değilse bile 2. Başkan Mehmet Uvat’tan geldi.

“Yönetime transfer takviyesi için söyledim ama ‘kulübü borca sokma… Düşersek düşelim’ dediklerini belirten Yılmaz Vural da, taraftarlarımız da, kalan futbolcular da, medyamız da Uvat’ın açıklamasına sevindi.

Açıkçası tek kuşkumuz şu:

Yine önerilerle mi transfer yapılacak?

Yine mi başkan Bahattin Karapınar’la kardeşi Bahri’nin “kanka”sı, CD’lerle-MD’lerle futbolcu satan menajer Mustafa Eraydın’ın yanısıra araya diğer menajerler de mi girecek? Yoksa, Konyaspor’un yeniden Süper Lig’e yükselebilmesi için gerçekte her şeyini ortaya koyabilecek kaliteli-yürekli, inançlı futbolcular mı tercih edilecek?

“Demedi, demeyin” geçen sezonki gibi hatalarda ısrarcı olunursa hiçbir şey değişmeyecek.

Bir de teknik direktör sorunu nasıl çözülecek?

Vural’la anlaşıldı mı? Listede başka birileri var mı? Çünkü transferler, teknik kişilerle görüşülerek yapılmalı. Yoksa yeni bir teknik direktör, “transferleri ben yapmadım” diyerek jet hızıyla “zılmaz mı?”

YENİ MERAM’dan okumayanlarınız için, hepimizi değilse bile çoğumuzu rahatlatan 2. Başkan Mehmet Uvat’ın açıklaması:

“Takım kadromuzu hocamızın verdiği rapor doğrultusunda korumaya çalışacağız ve lige verilen aradan sonra yeni sezon için kamp dönemi başlayacak. Yönetim olarak karar aldık. Bu kadromuzdan giden bazı futbolcular olacak ama Konyaspor’a yararlı olacak futbolcularımızı tutacağız. Futbolcularımızla konuştuk ve anlaştık. Kendilerine, önceki ve bu hafta ödemelerde bulunduk, sorun yok.

Genel kurul kararımız da yok. Göreve devam ediyoruz. “Takım düştü” diye kaçmak yok. Bizler görevimizin başındayız. Konyaspor’u düştüğü yerden, yeniden Süper Lig’e taşıyacağız. Bu konuda spor kamuoyunun kuşkusu olmasın.”

Uvat’ın açıklamalarından sonra….

Umutluyuz. Hayır olur inşallah.

> Yeni Meram >Yazarlar > Demedi, demeyin!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.