YAZARLAR

Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Yunus Çengeloğlu’ nun görevlerinden ayrılmasının ardından, Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Prof. Dr. Selman Türker, Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne ise Doç. Dr. Hüseyin Arıkan atandı.

Dekan Türker ve Müdür Arıkan görevlerine başladı, hayırlı olsun dileklerimizi kendilerine ilettik.

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Türker’ in de ifadesine göre Cengiz ailesinin Seydişehir’ e hediye ettiği Mühendislik Fakültesi binası Necmettin Erbakan Üniversitesinin en kaliteli, kullanışlı ve güzel binası.

Bina güzel olmasına güzel de önemli olmak içini doldurmak. Ne yazık ki üzülerek ifade ediyorum Prof. Dr. Yunus Çengeloğlu Fakültenin Makina Mühendisliği bölümü hariç kalan iki bölüm olan Maden, Malzeme ve Metalurji Mühendisliği bölümlerini eğitime açamadı.

Gerekçe ise öğretim görevlisi bulunmayışı. Bu gerekçeyi hiç bir zaman inandırıcı bulmadım, neticede bugünlere gelindi.

DEKANIN BAŞARISI

Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulunda şüphesiz yeni bir dönem başladı. Meslek Yüksek okulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Arıkan’ ın öncelikli olarak yapacağı iş Sağlık Meslek Yüksek okulunu bir an önce eğitime açmasıdır. Bu konuda Seydişehir kamuoyu ve Siyasi irade gerekli desteği vermeye hazır.

Sağlık Meslek Yüksek Okulunun eğitime açılması son derece önemli, ancak Mühendislik Fakültesinin Maden , Malzeme ve Metalurji Mühendisliği bölümlerinin eğitime açılması daha da önemli.

Daha öncede ifade ettiğim gibi “Öğretim görevlisi” bulunamıyor gerekçesini asla inandırıcı bulmuyorum. Burada Dekan Prof. Dr. Selman Türker’ e çok büyük görev düşüyor, ne yapıp ne edip bu iki bölümün açılması gerekiyor.

Dekan Türker; bu iki bölümü eğitime açtığı zaman başarılı olacaktır. Kamuoyu da Prof. Dr. Türker’in başarısını onaylayacaktır.

Mühendislik fakültesinin kalan bölümlerinin eğitime açılması için Seydişehir Kamuoyu ve Siyasi irade de kendisine gerekli desteği verecektir.

BÖLÜMLERİN AÇILMASI ÖNEMLİ

Sürekli olarak ifade ediyorum. Üniversitenin en kaliteli binasını yaparak Seydişehir’ e hediye eden Cengiz ailesine bir teşekkür ziyaretini bile gerçekleştiremedik. Bu bizim ayıbımız.

Hatırlanacağı üzere bir de bizim Sağlık Bilimleri Fakültesi işimiz var. Seydişehir’ e mükemmel bir bina kazandırdıkları için minnet duyduğum Sayın Mehmet Cengiz’ in Fakülte binasını yapmak için bir sözü var.

Sağlık Bilimleri Fakültesi yapılması için girişimde bulunmadan önce Dekan Prof. Dr. Selman Türker’ in Fakültenin Maden, Malzeme ve Metalurji Mühendisliği bölümlerini mutlaka eğitime açması gerekir.

Fakülte bölümlerinin eğitime açılması Dekan Türker’ in başarısının ispatı olacaktır.

Ondan sonra da içimiz rahat bir şekilde her kesime taleplerimizi iletebilir ve karşılığını da alırız.

> Yeni Meram >Yazarlar > Dekanın Başarısı Bölümlerin açılmasına bağlı
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.