Torku Jelifest

Coca-Cola’dan Şeker’e ‘Yeşil Tedarikçi’ ödülü

  • Giriş Tarihi: 15.05.2013 16:16
  • Güncelleme Tarihi: 22:57
Coca-Cola’dan Şeker’e ‘Yeşil Tedarikçi’ ödülü

Coca-Cola Yeşil Tedarikçi Ödülleri, sahiplerini buldu. Ödül töreninde Konya Şeker, Sıvı Karbondioksit Üretim Tesisi projesiyle Atık Yönetimi kategorisinde ödüle layık görüldü.

Mutlu Akü

COCA-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü’ne bağlı 9 ülkedeki çevre ve sürdürülebilirlik alanlarında tedarikçilerinin en iyi uygulamalarını desteklemek için ilk kez verilen Coca-Cola Yeşil Tedarikçi Ödülleri sahiplerini buldu. Konya Şeker, Sıvı Karbondioksit Üretim Tesisi projesiyle Atık Yönetimi kategorisinde ödül aldı.

Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü’nün sorumlu olduğu 9 ülkedeki tedarikçilerinin sürdürülebilirlik çalışmaları arasından en iyi uygulamaları seçtiği Coca-Cola Yeşil Tedarikçi Ödülleri sahiplerini buldu. İlk kez verilen ödüllerde Konya Şeker, Elif Plastik, Targıd Tarım ve Eskapet ödül kazanan firmalar oldu.

DÖRT FİRMAYA ÖDÜL

Feriye Restoran’da düzenlenen törende, Coca-Cola’nın şeker tedarikçisi Konya Şeker, Atık Yönetimi, ambalaj tedarikçisi Elif Plastik Enerji Yönetimi, meyve konsantresi tedarikçisi Targıd Tarım Su Yönetimi kategorisinde Teşvik Ödülü, pet şişe için preform tedarikçisi Eskapet de En Yenilikçi Fikir dalında ödül aldı. Firmaların ödüllerini ise Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas’ın elinden aldı.

SIFIR ATIK PRENSİBİ

Atık Yönetimi kategorisinde Konya Şeker adına ödül alan Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Hamdi Bağcı, Coca-Cola’nın uzun vadeli işbirliği yaptıkları uluslararası bir kuruluş olduğunu ve bu ödülün Konya Şeker’i daha da ileriye taşımak için teşvik edici nitelikte olduğunu ifade etti. Bağcı, “Konya’da bozkırın ortasında sıfır atık prensibiyle çalışıyoruz, yatırımlarımızı bu amaçla yönlendiriyoruz. Atıklarımızı son zincire kadar değer üreten ürünlere çeviriyoruz. Bu noktada, Coca-Cola’dan süreçlerimizle ilgili çok önemli destekler alıyoruz.” dedi.

DAHA İYİ İŞLER ÇIKSIN

Galya Frayman Morinas, ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sürdürülebilirlik ve çevre, Coca-Cola’nın iş yapış biçiminin merkezinde yer alıyor. Tüketiciler şirketleri sadece ürün ve hizmet kalitesi ile değerlendirmiyor, kurumsal vatandaş rolümüz de çok önemli. Gelecekte rekabette güçlü, başarıyla iş yapabilen şirketler toplumdan sosyal lisans alan şirketler olacak. Bu alanlardaki hedeflerinizi tamamlayan bir diğer unsur ise değişimlere hızlı yanıt verebilme refleksi. Bu da verimlilikten, inovasyona dayalı düşünceden ve bunları eyleme geçirme hızınızdan geçiyor. İlk kez verdiğimiz Coca-Cola Yeşil Tedarikçi Ödülü, sadece Coca-Cola’nın değil, Coca-Cola ekosisteminin de bu konudaki yaklaşımını motive etmesi nedeniyle çok önemli. İyi işleri ödüllendirmek lazım, ödüllendirelim ki öğrenelim ve daha iyi işler çıksın.”

Coca-Cola’nın İstanbul’da düzenlenen Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Tedarikçi Günü etkinliği kapsamında Coca-Cola’nın tedarikçi firmalarına verilen Coca-Cola Yeşil Tedarikçi Ödülleri, ekonomik açıdan uygulanabilir, sorumluluk sahibi ve çevreye katkı sağlayan uygulamaların hayata geçirilmesini amaçlıyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Coca-Cola’dan Şeker’e ‘Yeşil Tedarikçi’ ödülü
HABER YORUMLARI