Ruşeym Torku

Cinayet Zanlısı Kendini Böyle Savundu

  • Giriş Tarihi: 15.01.2014 15:58
  • Güncelleme Tarihi: 2:27
Cinayet Zanlısı Kendini Böyle Savundu

Konya’da 3 ay önce sevgilisini otomobil içerisinde bıçaklayarak öldürmekten tutuklanan şahıs, ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık ifadesinde, “İlk eşim beni aldattı, öldürmek istesem onu öldürürdüm. Sevgilim de beni aldattı. Benim suçum günahım ne, öldür

Why Note!?

Konya’da 3 ay önce sevgilisini otomobil içerisinde bıçaklayarak öldürmekten tutuklanan şahıs, ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık ifadesinde, “İlk eşim beni aldattı, öldürmek istesem onu öldürürdüm. Sevgilim de beni aldattı. Benim suçum günahım ne, öldürmek istemezdim” dedi.

Sevgilisini bıçaklayarak öldürmekten tutuklanan Ahmet Dursun K., bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Davaya tutuklu sanık Ahmet Dursun K., maktul yakınları ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme heyeti önce sanık Ahmet Dursun K’yi dinledi. Sanık ifadesinde, “İlk eşim beni aldattığı için ayrıldık. İlk eşimden sonra Ayşe ile tanıştık ve onunla sevgili olduk. Ben onunla evlenme hayalleri kuruyordum. Olay günü Ayşe kız arkadaşı ile ben de beraber çalıştığım arkadaşla giderek buluştuk. Ayşe ile kız arkadaşına bilet almak için otogara gittik. Burada ben Ayşe ile özel konuşmak için biraz yürüdüm. Ayşe’ye Facebook hesabındaki ilişki durumunu neden gizlediğini ve sadece benim görebildiğimi sordum. O bana ‘Sen çok zekisin’ dedi. Bende ‘Zeki değil, Allah karşıma çıkartıyor’ dedim ve tekrar araca bindik. Ben araçta Ayşe’ye bunları hak etmediğimi ve kendisi için 30 bin lira harcadığımı, hak ettiğim davranışın bu olmadığını söyledim. Bu kez bana ‘Sana gerçekleri söyleyeyim’ dedi ve ilk sevgilisi Mehmet’le ayrılınca denize düşen yılana sarılır hesabı benle birlikte olduğunu söyledi. Mehmet’le beni bir kez aldatmıştı, sonra ben onu affettim. O gün araçta beni 2 kişiyle daha aldattığını, benimle evlenmeyi de düşünmediğini söyledi. Bunun üzerine ‘Ben neyim?’ diye sordum, bana küfür etti. Bende ona küfür ettim, yüzüme tükürdü. Sonrasını hatırlamıyorum. Araçtan indiğimde Ayşe yerde yatıyordu, kaçtım. Bir inşaatın 10. katına çıkıp intihar etmek istedim, başaramadım. Beni ilk eşim de aldattı. Birini öldürecek olsam onu öldürürdüm. Benim suçum ne, benim günahım ne, bunlar benim başıma geliyor” diye konuştu.

“SAÇINI ELİNE KAVRADI, BOĞAZINI KESTİ”
Olay anında otomobil içerisinde olan Ayşe Acar’ın arkadaşı Eşe Y. ise, “Ben telefonla konuşuyordum, tam kapattım Ahmet Ayşe’ye saldırdı. Yumruk attığını zannettim ama arkadaşımın yüzünde kanları görünce elinde bıçak olduğunu anladım. Ahmet’i tutmaya çalıştım, emniyet kemerinden kurtulamadım. O sırada elimden yaralanmışım, fark etmedim. Ben müdahale etmeye çalışırken Ayşe’nin saçını eline kavrayarak kendisine doğru çekti ve elindeki bıçakla boğazını kesti. Araç seyir halindeydi, Erman aracı durdurdu, Ahmet’e engel olmaya çalıştı, Ayşe’yi indirdi. Ahmet hala Ayşe’nin üzerine yürüyordu, Erman engel olarak Ayşe’yi kucağına alıp araca koydu ve hastaneye götürdük” şeklinde konuştu.
Diğer sanık Erman B. de, olayı anlatarak bir tartışma duyduğunu, ardından da Ahmet’in Ayşe’yi bıçakladığını söyledi. Ayşe Acar’ın ailesi ise, kızlarını öldüren zanlıdan şikayetçi olduklarını söyledi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.
Olay, 17 Ekim 2013 tarihinde merkez Selçuklu ilçesi Ankara Caddesi’nde meydana gelmişti. İddiaya göre, Ahmet Dursun K. , kız arkadaşı üniversite öğrencisi Ayşe Acar ile sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki ilişki durumunun gizli olması nedeniyle başlayan tartışma sonucunda ayrılmak istemesi üzerine 2 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü.> Yeni Meram >Arşiv > Cinayet Zanlısı Kendini Böyle Savundu
HABER YORUMLARI