YAZARLAR

Selçuk Üniversitesi Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi binasının resmi açılışı Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da katıldığı bir törenle gerçekleştirildi. Cengiz Holding tarafından 1.5 yılda tamamlanan fakülte binası Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in ifadesi ile “Selçuk Üniversitesinin en güzel binası.”

Fakültenin açılışı öncesinde Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Fakültenin mimari projesini hazırlayan Ömer Çamoğlu, Cengiz Holding Ankara Koordinatörü Ebubekir Demircan ile bir süre sohbet ettik. Herkesin hemfikir olduğu görüş ise Seydişehir’in çok önemli bir eser kazandığı ve bundan sonra da Cengiz ailesinin daha da çok eserler kazandıracağı yönünde oldu.

Daha sonra fakülte binasına adını veren değerli büyüğümüz Ahmet Cengiz’i dinleme fırsatı buldum. Ahmet Cengiz’deki mütevaziliği görünce kendi kendime Allah sizin gibi hayırseverleri başımızdan eksik etmesin demek oldu.

HİZMET İÇİN BURADAYIZ

Açılışta konuşan, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, Seydişehir’e hizmet için geldiklerini belirterek, “Seydişehir’le iyi ilişkiler kurduk. Alüminyum fabrikasını aldıktan sonra 7.5 yılda 265 milyon dolar yatırım yaptık. 200 milyon dolar daha yapacağız. Fabrikamızı dünya teknolojisiyle tanıştırdık. Bakanımız da bizleri çok destekledi. Sanayiyi de çok iyi destekliyor. Seydişehir’e destek vermek için buradayız. Bugün burada açtığımız okul da ilçemize önemli bir hizmettir. Okulumuz milletimize, devletimize hayırlı olsun.” dedi.

Daha önceki yazılarımda hep ifade ettim, Cengiz ailesi artık Seydişehirli diye… Mehmet Cengiz konuşmasında “Bugün burada açtığımız okul da ilçemize önemli bir hizmettir.” diyerek ilçemiz kelimesini kullanması bunun en önemli göstergesidir.

NE KADAR ÖVÜNSENİZ AZDIR

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise “Binanın tüm finansmanını sağlayan ve bizlere böylesi güzel bir eğitim kompleksi kazandıran Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Cengiz başta olmak üzere kendilerinin nezdinde ailesine ve tüm holding yöneticilerine, ve emekleri geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu güzel eserinizle ne kadar övünseniz azdır.” ifadelerini kullanması ahde vefanın en güzel örneği oldu.Rektör Gökbel’e aynen katılıyorum, gerçekten ne kadar övünsek az.

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİNİ MÜJDELEDİ

Kendisini fahri Konyalı kabul ettiğini belirten Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, “Hem Konya hem Seydişehir benim için çok önemli. Geçmiş dönemlerden gelen son derece iyi dostluklarımız ve kardeşliklerimiz var. Biraz önce milletvekilimiz Harun Tüfekçi, Cengiz Holding’ten buraya bir de Sağlık Bilimleri Fakültesi istedi. Ben de otururken Sayın Mehmet Cengiz’e sordum Buradan müjdeliyorum. Yeni bir fakülte yapılması konusunda sizler adına ülkemiz adına Mehmet Cengiz’den söz aldım. Hayırlı olsun şimdiden. Tekrar Cengiz Holding’e teşekkür ederim. Veren el alan elden üstündür. Eşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri. İnsanın bir ömür boyu amel defterini açık tutan bu eserlerdir.” diye konuştu.

Fakülte açılışı Seydişehir için son derece verimli geçti, özellikle Sağlık Bilimleri Fakültesi binasının Cengiz Holding tarafından yapılacak olması bu işin kısa sürede gerçekleşeceğini gösteriyor.

KALAN BÖLÜMLER AÇILMALI

Mühendislik Fakültesi şu anda bir bölüm olarak eğitim veriyor. Kalan üç bölümün kısa sürede açılması gerekiyor. Bölümlerin eğitime başlaması demek, Seydişehir’e böyle devasa bir bina kazandıran Cengiz Holding’in onure edilmesi demektir. Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Dekan Prof. Dr. Yunus Çengeloğlu bu konuyu dikkate almalı. Sağlık Bilimleri Fakültesinin açılması için gerekli girişimleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin başlattı zaten. konu ile ilgili önümüzdeki günlerde geniş bilgi vereceğim.

Öncelikli olarak Mühendislik Fakültesi binasını ilçemize kazandıran Cengiz ailesine, Buraya kadar gelerek binanın açılışını gerçekleştiren Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan’a, Milletvekili Harun Tüfekçi’ ye, Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel’ e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şahin’e, Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > CENGİZ AİLESİNDEN İKİNCİ FAKÜLTE SÖZÜ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.