Torku Jelifest

Çadır kentlerdeki Suriyelilere yardım

  • Giriş Tarihi: 6.02.2015 15:30
  • Güncelleme Tarihi: 15:30
Çadır kentlerdeki Suriyelilere yardım

Seyhan Belediyesi, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Adana, Osmaniye ve Şanlıurfa’daki çadır kentlere yerleştirilen Suriyelilere yardım malzemesi gönderildi.

Belediyenin yazılı açıklamasına göre, sığınmacılara, bin 150 çocuk botu, bin 150 mont, 350 koli hijyen seti, 400 koli bebek bezi ve bin 250 koli gıda paketi ulaştırıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, daha önce de IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalardan kaçan ve Türkiye’ye gelen Kobanililere (Ayn el Arap) yardım yaptıklarını anımsattı.

Osmaniye, Şanlıurfa ve Sarıçam ilçesindeki çadır kentlere de malzeme gönderdiklerini aktaran Karalar, şunları kaydetti:

“Ayırım gözetmeden sığınmacılara yardım ediyorum. Seyhan Belediyesi, 31 Mart’tan bu yana insanlık nerede, neye ihtiyaç duyarsa orada olmuştur, olmaya da devam edecektir. Yardım konusu, Seyhan Belediye Meclisi gündemine geldiği gün ortak karar alındı. CHP, MHP, AK Parti ve HDP’li meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Ne kadarlık yardımın nereye yapılacağını birlikte tespit ettik. Ben, meclisteki bütün gruplara ve belediyede çalışan yetkili müdür arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Kışın ortasında bu yardım son derece anlamlı oldu.”> Yeni Meram >Türkiye > Çadır kentlerdeki Suriyelilere yardım
HABER YORUMLARI