Torku Jelifest

‘Burak Yılmaz’a ders vermek istedim’

  • Giriş Tarihi: 3.12.2015 20:05
  • Güncelleme Tarihi: 20:05
‘Burak Yılmaz’a ders vermek istedim’

Galatasaray eski teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu Burak Yılmaz ile ilgili, 'Ondan maksimum çaba almak için uğraştım. Geldiğimizde çok öne koşu yapıp ofsayta kalıyordu. Bunu değiştirmeye çalıştık. Bir süre tuttu, ama sonra yine kendi bildiği gibi oynamaya başladı. Sivas maçında ona bir ders vermek için yedek soyundurdum' dedi.

Göreve geldikten sonra 10 ayda 3 kupa birden kazanarak Galatasaray’ın 4. yıldızı kazanmasında büyük pay sahibi olan Hamza Hamzaoğlu, ani bir kararla görevden alınmıştı. Genç teknik adamın yerine deneyimli teknik direktör Mustafa Denizli göreve gelirken, Hamzaoğlu ayrılık süreci sonrası ilk kez NTV Spor’a konuştu.

İşte Hamza Hamzaoğlu’nun açıklamaları:

“Dünya engelliler gününü kutlayarak başlıyorum. İnşallah onlara da engelsiz bir hayat diliyorum. Diğer insanlarında onlara bakış açılarına dikkatli olmalarını temenni ediyorum.
Şampiyonluk kutlama gecesine dönecek olursak, Duygun başkanın veda yemeği ve şampiyonluk kutlamalarının olduğu bir gece oldu. Fenerbahçe kaybedince şampiyonluğu kutlamıştık.

Dursun Özbek’i suçlayamam
O günden bu yana değişiklikler oldu. Yönetim değişti, biz değiştik, oyuncular değişti… Duygun başkan o gece bize 4 yıldız vermişti. Ben de o 4 yıldızdan esinlenerek Dursun başkana bu yıldızları ayırmayalım demiştim.
Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak kendi istekleri ile ayrıldı. Bu konuda Dursun Özbek’i suçlayamam.

‘Kendimi başarılı buluyorum’
Ben kendimi ekibimi ve takımımı başarılı buluyorum. 1 sene önce buraya geldiğimizde zorlu hedefler vardı. 4. yıldız, 20. şampiyonluk vesaire. Baktığımızda bu başarılı elde ettik ve bizim bunda büyük payımız var.
Benfica maçını kazanabilirdik. Aynı şekilde takım Atletico maçını da kazanabilirdi. Bizim hatalarımız oldu, futbolcuların oldu ama önemli olan oynanan oyundu. Artık geride kaldı tabi. Yönetimin kararına saygı duyuyorum.”

Cüneyt Tanman ve transfer dönemi…
“Geçtiğimiz yıl yaşanan başarıda Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak’la birlikte güzel bir çalışma oldu. Uyumun bozulmaması adında başkana da mesaj vermiştim. Yapmayın abi dedim ama ayrılma kararını verdiler. Cüneyt Tanman geldi. Kendisine saygı duyuyorum. Onunla uyumluyduk aslında, ama bazı sorunlar nedeniyle kendisi ayrıldı. Sonra Mehmet Özbek göreve geldi.”

Transfer süreci
“Ibrahimovic ismi bize zarar verdi. Bugün bile konuşuluyorsa, demek ki biz bazı yerlerde hata yaptık. Benim konuşmam rahatsızlık veriyor gibi oldu. Ama benden başka kim konuşacak? Bütün sorulara ben cevap vermek durumunda kaldık. Ama görüyorum ki bu zarar olmuş. Ama ben söylediklerimin arkadasındayım. Ibrahimovic kulübün durumu itibariyla zarar verecek bir transfer oldu. Biz kulübü düşünerek hareket ettik ve doğru kadro kurduğumuzu düşünüyorum. 3-4 senelik hedefleri olan bir kadro kurduk. Telles ve Bruma’yı kiralık verdik neden?”

Dani Alves’i istemiştik
“Sabri özel bir performans sergilemişti şampiyonlukta. Dani Alves’i o bölgeye düşündük. Tarık Çamdal genç bir oyuncuydu. Tecrübeli bir alternatif yaratmak istedik. Menajeriyle konuştuk. Kendisiyle telefonda görüştüm. Rakamları bize yüksek geldi. Bir sağ bek için fazlaydı. Yıllık 7 milyon euro ve 4 yıllık kontrat istedi.

Sabri’ye haksızlık ediliyor
Rakamlarda Sabri’nin diğer arkadaşlarından aşağıda olduğunu gördük ve iyileştirme kararı verdik. Alt yapıdan çıkan bir oyuncuydu. Kaç tane oyuncu çıkıyor alt yapıdan? Sabri’ye haksızlık yapılıyor. Rakamlara bakarsak, Sabri mevkisinde bir oyuncunun önünde bir oyuncu.”

Mario Gomez’i istedik
“Açık konuşacağım. İlk olarak farklı tipte forvet istemiştim. Gomez’i değil. Cüneyt Tanman’la konuştuk ve Gomez gündeme geldi. Bizde Burak ve Umut var. Sprinter bir oyuncu bakıyorduk ama alıcı gözle inceledikten sonra Gomez’in iyi işler yapabileceğini düşündük. Üzerine gittik ve 9 milyon euro maliyet çıktı karşımıza. Beşiktaş başka bir formülle transfer etmiş sonradan öğrendik.”

Bilal’i Melo’ya alternatif almadık
“Mali durumlarda frene basmak gerekiyordu. Yaptığımız transferler bu açıdan eleştiri aldı. Ama bu transferleri neden yaptığımızı anlatamadık. Bilal’i Melo’ya alternatif almadık. Dzemaili’nin yerine Bilal’i aldık. Yekta’yı gönderip Jem Karacan’ı alternatif aldık ama bu durumu anlatamadık. Sakatlık geçiren Jem Karacan’ı aldık belki de diğer türlü olsa alamazdık. Transferi ilk kez artıda kapattık.”

Burak’a ders vermek istedim
Ben Burak’tan maksimum çaba almak için uğraştım. Geldiğimizde çok öne koşu yapıp ofsayta kalıyordu. Bunu değiştirmeye çalıştık. Bir süre tuttu, ama sonra yine kendi bildiği gibi oynamaya başladı. Sezon başında savunmaya yardım etmesini istedik. Burak’tan bu verimi almak için uğraştım. Sivas maçında ona bir ders vermek için yedek soyundurdum.> Yeni Meram >Spor > ‘Burak Yılmaz’a ders vermek istedim’
HABER YORUMLARI