YAZARLAR

Atatürk; ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ demişti.

Bu kadar Cumhuriyet düşmanını yetiştirip bu milletin geleceğini karartan öğretmenlere soruyorum içiniz rahat etti mi?

Bu Cumhuriyetin ekmeğini yediniz yıllarca.

Bu insanlar henüz masum birer çocuk olarak sizlere emanet edildiğinde ne istediniz bu yurdu düşman çizmelerinden temizleyip, ninelerinizin, teyzelerinizin, halalarınızın kısacası tüm ANADOLU KADINI’NIN NAMUSUNU KURTARAN KURTULUŞ SAVAŞI KADROSUNDAN? NEDEN BU KADAR NEFRET ETTİRDİNİZ?

Sanki İzmir’de denize dökülen, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Birinci ve İkinci İnönü Savaşı’nda püskürtülen, Afyon Ovası’ndan İzmir’e dek kovalanan dedeleri, amcaları, dayıları!

Bu ne kin?

Bu ne öfke?

Bu ne kıskançlık?

Bu ne aymazlık?

Kurtuluş Savaşı ve kazanılan zaferlerin kim ne zararını görmüşse çıkıp hepimize anlatmalı!

Bilmediğimiz pek çok şey var ki sizleri yetiştiren öğretmenler iyi sıkılamışlar; Elinize geçecek ilk fırsatta ATATÜRK, İSMET İNÖNÜ, FEVZİ ÇAKMAK, KAZIM KARABEKİR…… DAHA NİCE KAHRAMAN KOMUTA KADEMESİNİ ONLARIN BAŞARILARINI YOK ETMEK İÇİN HER ŞEYİ DENEYİN, TÜRK MİLLETİNİN HAFIZASINDAN İSTİKLAL SAVAŞINI KAZIYIN DEMİŞLER! SAĞ OLSALAR YARGILAYIP MAHKUM EDECEK KADAR KİNLE NASIL EĞİTİLDİ BU İNSANLAR?

Çok merak ediyorum Cumhuriyet düşmanlarının öğretmenleri KURTULUŞ SAVAŞI’nı gökyüzünden inen sakallı, cübbeli evliyalar kazandı, padişahımız, efendimizi de Atatürk denen hain adam kovaladı diye mi anlattılar?

Bir ulusun milli mücadelesi ve o mücadelenin önderi nasıl unutturulmaya yok sayılmaya çalışılır?

Bir ulusun yok edilmesini önleyen önderi ve silah arkadaşları bıraktıkları borçsuz, onurlu, ABD VE AB’ye kulluk etmeden geliştirilen bir vatanda bu kadar rahat yaşama olanağı elde eden bu insanlarca nasıl aşağılanırlar?

Bir ulusun Kurtuluş günleri, Milli Bayramları nasıl kutlatılmaz?

Atatürk şiirleri, hayatı, KURTULUŞ DESTANI YENİ NESİLDEN NASIL SAKLANIR VE UZAKLAŞTIRILIR?

Milli bayramlarda Atatürk gibi cepheden cepheye koşan, Dünya’nın hayran olduğu devrimleri yapan dehayı, kıskançlık krizleri ile yok etmeye kalkmak için uğraşan bu nesli yetiştiren öğretmenlerin tanıdıkları, tanıttıkları iki şair var. Onlarca ozanımız, şairimiz ATATÜRK SEVGİSİ İLE YAZDIKLARI ŞİİRLERLE BİRLİKTE TOZLU RAFLARA GÖMÜLDÜLER, ÖĞRETMENLERİ ŞAİRLERDEN DE KORKMUŞLAR Kİ…..TANITMAMIŞLAR!

TÜRK MİLLETİ, MİLLİ BAYRAMLARDA, GEÇİT TÖRENLERİNDE MEHMETÇİĞİNİ, ORDUSUNUN GÜCÜNÜ, GURURLA İZLEMEK İSTER.

VATANINI KORUYACAK ORDUSUNDAN, ONUN GEÇİT TÖRENİNDEN GOCUNAN, KORKAN BİR MİLLET OLUR MU?

Olurmuş! Devletini kuran, gelişmesini kendi öz kaynakları ile sağlayan, emperyalist güçlerin oyuncağı olmadan Türk Milleti’nin gururunu ayaklar altına aldırmadan, saygınlığını koruyarak tam on beş yıl yöneten insanın, gelecek nesillere örnek olması ve emperyalistlerle, siyasal İslamcı hainlerin tuzağına düşmemeleri için yazdığı ‘NUTUK‘ adlı eserini okumaz, ABD‘NİN KANA SUSAMIŞ, DÜNYA‘NIN HER YERİNİ KAN DÖKEREK KARIŞTIRMİŞ BAŞKANLARININ HAYAT HİKAYELERİNİ OKUR VE ONLARI ÖRNEK ALIRSAK ELİMİZDE SADECE İLERİDE ON, ON BEŞ, BELKİ DE BİR AY TATİLLE ÖDÜLLENDİRİLECEĞİMİZ, DİNİ BAYRAMLAR KALACAK VE TÜRK MİLLETİ OLDUĞUMUZU UNUTACAĞIZ!

APO‘nun ABD‘nin önerileri ile yakın bir gelecekte bırakılacağı gün geldiğinde kendi milli bayramına sahip çıkmayanlar kutlama nasıl olur görecekler ama iş işten geçmiş olacak!

> Yeni Meram >Yazarlar > BUNLARI HANGİ ÖĞRETMENLER YETİŞTİRDİ?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.