YAZARLAR

BU ŞEHİRDE 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ARTIK KUTLANAMAZ!-Ümit Sürmeli-Yeni Meram Gazetesi

Yukarıdaki raporların içeriğini açıklıyorum.
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ VETERİNER FAKÜLTESİ ANA BİLİM DALI (ABD) BAŞKANLIĞI’NA
Ana Bilim Dalı kliniğimize 24 Eylül 2018 tarihinde 16.30-17.30 arasında acil nöbeti tutan, araştırma görevlisi Ömer Faruk Yeşilkaya’nın teslim aldığı melez köpek getirilmiştir. Melez köpekte yapılan, klinik ve radyolojik muayenede:
-Sol Antebrachium kemiğinin, distal diyafizinde disloke transversal kırık,
-Sağ humerus kemiğinin distal diyafizinde Disloke oblik kırık,
-Sol coxa femoral ayrılma görülmüştür.
Barınak hekimi tarafından ertesi gün Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hayvan Barınağına götürülmüştür.
İmza
Araştırma Görevlisi Elgin Orçum Uzunlu


Ana Bilim Dalı Başkanlığı, 39365 Protokol numaralı raporu Başhekimliğe sunmuştur.
Bu raporu da Prof. Dr. Fahrettin Alkan ABD Başkanı. Başhekimliğe sunmuştur.
Vet. Fak. Başhekimliği de Dekanlığa verdiğimiz dilekçe üzerine; PROF. Dr. Mahmut Ok imzası ile Dekanlığa göndermiş ve bize ulaştırılmıştır.
***
Konya Valisi Sayın YAKUB CANBOLAT, Valilik şerhi olan bir protokol çiğnendi. Bu yeni değil. 2001 yılından 2017 Eylül ayına dek hiç aksamadan uygulanan bu protokol, tam 2 yıla yakın zaman içinde, kime güvenilerek bu Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı başhekimi tarafından çiğneniyor? Açıklama bekliyoruz.
Resimde gördüğünüz zavallı masum can, raporda okuduğunuz ve içeriğini net bir biçimde yazdığım kırıklar içindeyken, fakültede hemen ameliyata alınıp, gereğinin yapılması, hocalar tarafından konsültasyon yapılması gerekirken, yaklaşık 60 km uzaklıktaki barınağa götürüldü. Barınağın Başhekiminin talimatı ile. İliniz sınırları içinde görev yapan bu kişi; hem Valilik şerhinin olduğu protokolü çiğnemiş hem de görevini kötüye kullanarak, zavallı bir canın tedavisine engel olmuştur.
Barınakta cerrah yok!


Konya Valiliği’nin gereğini yapmasını, yaralı hayvanların protokole uygun olarak tam iyileşmeden, taburcu raporu bölüm başkanı profesörlerce verilmeden, barınağa gönderilmemesini arz ve talep ediyor ve bekliyoruz.
Gereğinin yapılacağından eminiz. Tüm Tanrı sevenler adına, Konya kamuoyuna bu akıl almaz davranışı açıklarken, barınak başhekiminin bu cesareti kimden aldığını merak ediyoruz?
Bir ilin en büyük mülki amirinin şerhi olan bir protokol çiğnenebiliyor ve bu kişiye hala dokunulamıyor ise; Bu şehirde 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlanamaz!
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay; bu hayvanın resmini, kanlar içindeki halini ve kırıklar içinde 60 km uzağa merhametsizce ve acımadan, Yüce Tanr’nın adaletinden korkmadan taşındığını, sırf Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne para ödenmesin diye tedavisinin yapılmasına izin vermeyen barınak başhekiminin tutumunu ve onu destekleyip yüreklendiren Çevre Koruma Daire Başkanlığı’nın görevlendirdiği Veteriner Hekimin bu uygulamasını yazdım ve zavallı canımızın halini gözler önüne serdim.


Biz uydurmadık. Rapor ortada.
Bakalım bu raporu görünce bu şehirde artık 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kutlanamaz derken ne kadar haklı olduğumu gördünüz mü?
Unutmayın; Tanrı’yı sevmek sadece ibadet edenlere hizmet etmek değildir.
Onun yarattığı insana, ağaca, hayvana merhamet etmektir.
Gereğini yapmanızı bekleyeceğiz.

> Yeni Meram >Yazarlar > BU ŞEHİRDE 4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ARTIK KUTLANAMAZ!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.