Torku Jelifest

Bugün hava nasıl olacak ? – İşte Konya’da hava durumu

  • Giriş Tarihi: 22.12.2015 23:33
  • Güncelleme Tarihi: 10:48
Bugün hava nasıl olacak ? – İşte Konya’da hava durumu

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre iç ve doğu kesimlerin yer yer parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor.

Mutlu Akü

Çarşamba öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin kıyılarının yağmurlu, Artvin’in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz‘in iç kesimleri ile Doğu Anadolu‘da yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde gece ve sabah saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Ülke genelinde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, İç Anadolu ile Doğu Anadolu‘nun kuzeydoğu kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde normallerin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Genellik kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette rüzgar esmesi bekleniyor.

Konya’da hava nasıl olacak?
Konya ve çevresinde (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde) havanın parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, Kuzey yönlerden hafif rüzgar esmesi bekleniyor.

Bölge geneline buzlanma, don ve sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

İşte Konya’nın 5 günlük hava durumu:

23 Aralık Çarşamba: 1/-3
24 Aralık Perşembe: 2/-2
25 Aralık Cuma: 2/-2
26 Aralık Cumartesi: 3/-3
27 Aralık Pazar: 2/-2

Diğer bölgelerde hava durumu:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile güneydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi ile birlikte gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın(Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin kıyılarının yağmurlu, Artvin’in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.> Yeni Meram >Konya > Bugün hava nasıl olacak ? – İşte Konya’da hava durumu
HABER YORUMLARI