YAZARLAR

***

“SENİN herkesten beklediğin muamele, herkesin de beklediği muameledir.”

***

GÖKHAN Emreciksin’in kalması çok güzel… Hakan Aslantaş’ın gidecek olması çok büyük kayıp. Bir başkası için derim ama O’nun için diyemem, çünkü yeri kolay doldurulamaz. Ancak, illa ki gitmek istiyorsa da tutulmaz. Neticede sezon sonunda serbest kalacak. Oysa bugün gönderilse Konyaspor en azından 800 bin lira kazanacak.

***

ÇANTADA KEKLİKLER!

Kupada Şekerspor’un rakibi Fenerbahçe. Maç, üstelik deplasmanda… Kadıköy’de diyorlar: “Konya Mevlana şekeri” ya da “Leblebi, çekirdek!” Futbol bu. Pendik’i, Manisa’yı unutmadık da….

Galatasaray Adana Demir’le, Beşiktaş Gaziantep Büyükşehir’le, Trabzon Güngören’le, Bursa Şanlıurfa ile evlerinde oynayacaklar. Yani, ikinci sıradakiler bizim gibi çantada keklikler!

***

BEREKETLİ OLSUN…

Bugün yılın son günü. Yani “Yılbaşı” İsteyen kutlar, istemeyen kutlamaz.

Ömrümüzden bir yıl akıp geçmiş hatırlanmaz. Gözümüzü kan, pardon para bürümüştür!

Daima ileriye bakarız biz. Daha fazla nasıl kazanırız?

O nedenle ister kutlayın ister kutlamayın, hepinize “Bereketli bir 2012” dileriz.

***

GERÇEKLER…

Din bilginlerinin görüşlerine saygı duyarız. Ancak, kendi kendilerine “Ulema” etiketi yapıştırmış bazı din adamları da var ki, futbolu “Günah… Hazreti Ali’nin başı ile oynuyorlar” diye yorumluyorlar.

Hatta daha ileri gidenler de var: “Bina ile zina artarsa… Örf ve adetler yıpranır ya da ortadan kalkarsa… Bunlar kıyamet alametidir!”

Bize göre gerçeklere dönelim: Bina ile zina artmadı mı? Arttı… Örf-adetler rafa kaldırılmadı mı? Kaldırıldı… Futbol sanayi olmadı mı? Oldu… Haa, o zaman bekleyin bir akşam ezanını.

Çünkü, bilin ki kıyamet kopacaktır! Oysa görmüyor muyuz; yaşlı başlı nur sakallı erkekler, türbanlı kadınlar maçlara gidiyorlar. Basketbolu da, voleybolu da, tenisi de, bisikleti de, cimnastiki de, yüzmeyi de izliyorlar. Ancak kıyamet nedense hala kopmadı. Bu tür zındıklar koparamadılar bir türlü!

Var mı öyle Allah’ın işine karışmak?.. Futbolumuz şike ve teşvik pisliğinde yüzse de, bi-kaç branş hariç uluslararası düzeyde toz yutsak da, ortalıkta milyon dolarlar uçuşsa da, çoğunluğumuz peynir ekmeğe muhtaç olsak da, az birazımız yağ-bal içinde yaşasak da, sporun göbeğinde çıkarcı tayfaları füze hızıyla artsa da, taraflar birbirlerini yeseler de, öldürseler de; yaşıyorsan, yaşamasını biliyorsan eğer, hayat her şeye rağmen güzel ve her güzelliğe değer… Kimileri yaşadılar, kimileri acı çekip gittiler.

Futbol olsa da olmasa da, spor olsa da olmasa da, paramız olsa da olmasa da buluşacağız orada! Sizler değil, Allah bilir cennetlikleri de, cehennemlikleri de…

Bakın ne diyor şair bre zındıklar:

Rüzgar gibi geçtiniz gençlik yıllarım.
Umutlarda kar gibi “pak”tınız yıllar…
Kışa döndünüz yaşanmadan baharım.
Sessizce ellerimden aktınız yıllar…

Tüm umutların bağlı ince bir ipte,
Dönen oldu mu hiç geriye? Gidip te…
Ayrılığı, hasreti, mızrak edipte,
Sinemin en içine çaktınız yıllar!..

Dünyayı dar ettiniz kalmam bir yerde,
Biri bitmeden düştüm başka bir derde…
Sevenlerim kalmadı, dostlarım ner’de?
Hepimizi birlikte… Yaktınız yıllar!..

Yazgıma estirdiniz bir hicran yeli,
Gözlerini anıp da ettiniz beni deli…
Her hasret yılı için beyaz bir teli,
Ağaran saçlarıma taktınız yıllar!..

*

SORMAK gerekiyor şimdi:

Bizim saçlar ağarıyor da sizinkilerde siyahlar mı nöbet tutuyor?.. Ben cehennem, sen cennetliksin öyle mi? Hadi ordan köftehor!..


> Yeni Meram >Yazarlar > Bre zındıklar!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.