YAZARLAR

Seydişehir Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği, yılda asgari 4 milyon aracın geçiş yaptığı Ankara, Konya, Seydişehir, Antalya birinci sınıf devlet yolu üzerinde, Yeni Küçük Oto Sanayi yanında kurularak faaliyetlerini sürdüren emniyet birimimiz.

Şunu özellikle ve öncelikle belirtmek isterim ki, geçmişte ve bugün Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği’nde görev yapan amirler ve memurlar görevlerini severek yapan, halkımıza azami ölçüde güler yüz göstererek çalışan personeller olarak dikkat çekmiştir.

Amirlik, Ankara’dan çıkan bir sürücünün Toroslar’a çıkmadan, ya da Antalya’dan çıkan bir sürücünün Toroslar’dan ovaya indiği ilk yer olması yönüyle oldukça önem taşımaktadır.

Zira gerek Ankara’dan çıkan bir otomobil sürücüsünün Toroslar’a çıkmadan ilk mola vereceği, gerekse Antalya’dan yola çıkan bir otomobil sürücüsünün zorlu Toroslar’dan ovaya indiği sırada ilk mola vereceği bir yer olarak Seydişehir dikkat çekmekte.

Seydişehir ve yöresinin iki önemli özelliği göz önüne alarak bu önemli yoldan yeterince faydalanıldığını söyleyemem. Ancak belediyenin bu konuda hazırladığı proje devreye girerse bir nebze olsun mevcut yoldan faydalanma fırsatı elde edeceğiz.

Diğer yandan, sanayi esnafı, yolun önemini görerek 5 yıl önce Denetleme İstasyonu’nun hemen yanına yeni Küçük Sanayi Sitesi’ni kurdu ve çalışmalarına başladı.

Sitenin buraya kurulmasındaki ana hedef yoldan geçen yoğun araç yoğunluğundan azami derecede faydalanmak.

Gelelim esas meseleye;

Seydişehir Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği, asli görevi olarak yoldan geçen sürücülerin bir sıkıntı yaşamadan can ve mal güvenliğini sağlayarak gidecekleri yere ulaşmalarını sağlamak için, kar, kış, yağmur demeden gece gündüz çalışıyor.

Öyle ki özellikle kış günlerinde dondurucu soğukta ve kar yağışı altında polis memuru arkadaşların saatlerce ayakta görevinin başında olduğuna şahit oldum.

Bölge trafik ekipleri ağırlıklı olarak denetimleri ve radar uygulamalarını istasyon önünde yapıyor. Buna kimsenin diyeceği bir şey yok. Ancak ekiplerin denetim yaptığı istasyonun hemen yanında Yeni Küçük Sanayi sitesi var.

Yola çıkan ve aracında küçük bir arıza bile olsa yaptırmak isteyen sürücü için en uygun yer Seydişehir. Zira Toroslar’a çıkmadan veya Toroslar’dan ovaya inilen ilk yerde Seydişehir Sanayi Sitesi var.

Sanayi sitesi var ama sürücüler bölge trafik ekiplerine ait araçların tepe lambalarını görünce bırakın sanayiye girip arızasını gidermeyi bir an önce ekiplerin bulunduğu bölgeden uzaklaşmak istiyor.

Bu durumdan sanayi esnafı oldukça etkileniyor, beraberinde ekonomik sıkıntı yaşıyor. Zaten Karayolları 5 yıl geçmesine rağmen sanayi sitesine giriş ve çıkış yolunu yapmamış, bir de bölge trafik ekiplerinin uygulamasını burada yapması eklenince ister istemez sürücülerin Seydişehir sanayisi sitesine girmesine engel oluyor.

BÖLGE TRAFİĞE BİR ÖNERİ

Seydişehir Bölge Trafik İstasyonu Amirliği elbette trafik uygulamalarını yapacak. Ancak; ekipler uygulamalarını istasyon önünde değil de örneğin, Karabulak köyü ile Gevrekli Beldesi arasında ya da İçeri Kışla Mevkii’nde yapsa sanayi esnafının önemli ölçüde rahatlamasını sağlamış olacak.

Bu konuda sanayi esnafının serzenişleri var.

Günümüzde para kazanmanın zorluğu göz önüne alınırsa trafik ekiplerinin bahsi geçen uygulamalarını istasyon önünde yapmaya son vereceğini düşünüyor ve bekliyorum.

Bu arada içinde bulunduğumuz kış aylarında sürücülerimize kazasız seyahatler, Sanayi esnafımıza bol kazançlı günler, görevlerini başarıyla yürüten Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği personeline de başarılı çalışmalar diliyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > BÖLGE TRAFİĞE BİR ÖNERİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.